Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 20. října 2019

Kolínští dospělí i dětští běžci se připojí k mezinárodnímu běhu

Kolínská radnice podpořila mezinárodní ´Mírový běh 2019´ a ten tak proběhne napříč Kolínem.

Kolínští dospělí i dětští běžci se připojí k mezinárodnímu běhu
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 24.6.2019 v 7:00, Aktualizováno: 23.6.2019 v 19:00
Rubrika: Zpravodajství

Trasa štafetového běhu, vedoucí přes Maďarsko, Slovensko, Polsko a Českou republiku do Německa, zavítá na Karlovo náměstí ve středu 26. června v půl jedenácté dopoledne. Ke štafetě se mohou připojit místní školy, spolky i jednotlivci. Zájemci se sejdou v 9.50 h. v areálu SŠ obchodní na Šťáralce, odkud poběží volným tempem se štafetou tři a půl kilometru na náměstí. Dětští účastníci se připojí na poslední kilometr v 10.20 h. u slepé ulice u Futura. Mezinárodní tým běžců nese symbolickou Mírovou pochodeň, kterou si cestou předávají statisíce lidí s přáním dobré vůle, míru a přátelství. Na Karlově náměstí budou běžci přivítání vedením města a představení mezinárodního týmu běžců. Následně bude možné si podržet mírovou pochodeň a symbolicky do ní vložit své vlastní přání pro mír ve světě. Mírový běh pak bude pokračovat ve své trase směrem na Městec Králové a Jičín. 
Mírový běh založil atlet, filozof a umělec Sri Chinmoy (1931-2007), který službě ideálům světového míru a harmonie věnoval celý svůj život. Svou životní filozofií, dílem a neúnavným úsilím inspiroval lidi nejrůznějších národů a kultur, za což obdržel mnohá mezinárodní ocenění. Mírový běh nepropaguje ani nepodporuje žádné konkrétní náboženství nebo politický názor. Snaží se podporovat svobodu, toleranci a porozumění ve společnosti.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM