Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 16. července 2019

Kolínští florbalisté bojují o play-up do národní ligy

Před sezónou vypadala situace pro kolínské florbalisty poměrně jednoznačně. „Po historickém postupu mužského týmu do celostátní divize udržet vyšší soutěž, stabilizovat mužský B tým a zaměřit se na výchovu mládeže,“ říká Petr Cícha, předseda florbalového klubu FBC Pitbulls Kolín. Ale dobré výkony mužů posunuly kolínské Pitbully do přímého boje o čelo tabulky a také do souboje o 2 postupová místa do play-up o národní ligu, což je zejména v silném regionu Středočeského kraje a Prahy skvělý výsledek. Připomeňme si, jak se dělí mužské florbalové soutěže v regionu PHaSC: Nejnižší soutěž je třída mužů a následují: soutěž mužů, přebor mužů, liga mužů, regionální liga, a pak navazují celostátní soutěže: divize, národní liga, 1. liga a superliga.

Kolínští florbalisté bojují o play-up do národní ligy
Foto: FBC Kolín
 
Publikováno: 19.1.2017 v 9:00
Rubrika: Sport

Divize – skupina B

Mužský A tým čekali o víkendu 2 extrémně silní soupeři z čela tabulky, Benešov a pražský Future. Domácí kolínská utkání se opět musela odehrát v azylu v Chlumci nad Cidlinou kvůli nevyhovujícím kolínským halám, což se doufejme brzy změní a florbalisté se budou moci představit fanouškům přímo v Kolíně.

Benešov se v prvním zápase dostal rychle do vedení a v půlce první třetiny odskočil dokonce na rozdíl 2 branek. Ale kolínská odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Nejdříve se prosadil Kukal po nahrávce Chyby a o chvilku později si oba roli prohodili a bylo srovnáno na 2:2. Zápas byl dlouho vyrovnaný a šance se střídaly na obou stranách. Navíc z obou stran hra nepostrádala tvrdost a místy i za hranicemi pravidel, takže hru často ovlivňovala vyloučení. Ve druhé třetině se jako první dokázal prosadit tvrdou ranou z křídla Psota a do konce třetiny se po faulu na Skotáka prosadil z nájezdu hbitý Chyba. Ale Benešov vždy dokázal odpovědět, takže do poslední části se nastupovalo za nerozhodného stavu 4:4. Kolín úspěšně proměnil několik svých šancí a odskočil na rozdíl 3 branek. Benešov ze závěrečného tlaku vytěžil jen snížení na konečných 7:5 pro Kolín.

Druhý den čekal Pitbully neméně těžký soupeř. SSK KSB Future Barrandov má šikovné hráče s výbornou střelou, takže se čekalo vyrovnané utkání, což potvrzovali první minuty. V půlce 1. třetiny byl stav 2:2, za Kolín se prosadili Kubka a Chyba. Pak ale následovala zlomová pasáž, kdy Kolín odskočil na rozdíl 3 branek. Kukal s Kubkou se prosadili v poslední minutě první části a hned v první minutě následující třetiny udeřil Malínský po výborné nahrávce od Kloce. Do konce třetiny už další branka nepadla, nutno podotknout, že Kolín měl často i trochu štěstí, protože soupeři si dokázali vypracovat řadu velmi nebezpečných šancí. Při závěrečném tlaku už musel Future otevřít hru a do rozhozené obrany dvakrát inkasoval. Následně sice dvě branky vstřelili po výborných ranách Soukup a Ryneš, ale na víc už to nestačilo a Kolín se radoval z výhry 7:4.

V obou zápasech kolínský tým výrazně podrželi i brankáři Lepší a Šamánek, a Kolín se tak po 2 cenných výhrách dotáhl na čelo tabulky a přímo se zapojil do souboje o 2 postupová místa do play-up do národní ligy. Závěr soutěže tak bude vzhledem k vyrovnané tabulce velmi zajímavý.

FBC Pitbulls Kolín x SK Florbal Benešov – 7:5

FBC Pitbulls Kolín x SSK KSB Future Barrandov – 7:4

Sestava: Lepší, Šamánek – Skoták, Horák D., Hlavatý, Malínský, Psota – Cícha, Chyba, Kubka, Kukal, Louda, Kloc.

Trenér: Petr Vrána

PH+SČ přebor mužů

Naopak B tým nenavázal na gólovou smršť áčka a vybral si tentokrát trochu slabší den, ale i přes 2 prohry se mužská rezerva stále drží v horní polovině tabulky.

FBC Pitbulls Kolín B x FBC Kutná Hora B – 0:6

Neo x FBC Pitbulls Kolín B – 6:2

PH+SČ liga žen

Ženy se tradičně potýkají s chabou tréninkovou i zápasovou docházkou, což se projevuje během turnajů. Přesto paradoxně v menším počtu celý tým předváděl velmi dobré a bojovné výkony. Kvalitní obranná hra a ve výborné formě chytající gólmanka Lejnarová držely v obou víkendových zápasech kolínské šance na body do posledních minut. Pitbullky byly nebezpečné i v útoku, bohužel i přes množství střel a gólových šancí se dokázala prosadit jen Mai Huong Leová, takže konečná ztráta bodů po těsných prohrách mrzí, přesto s předvedenými výkony mohla být spokojenost.

FBC Pitbullky Kolín x Florbalová akademie MB-C-KPY – 0:2

FBC Žraloci Příbram x FBC Pitbullky Kolín – 2:1

Sestava: Lejnarová – Hadrovská, Novotná, Huong Leová, Hofmannová, Muchová

Přebor dorostenek

Dorostenkám bohužel kvůli nedostatečnému počtu hráček nedorazil hned první soupeř, ale další zápasy nabídly kvalitní florbal. „I když jsme na body nedosáhli, nasazení našich hráček bylo ukázkové a rvaly se doslova o každý míček, takže s tím jsem spokojen,“ řekl kolínský trenér Václav Louda.

FBC Pitbullačky Kolín x ELITE PRAHA – 5:0 (kontumačně)

FBC Pitbullačky Kolín x Wizards DDM Praha 10 – 3:9

FBC Pitbullačky Kolín x TJ Sokol Královské Vinohrady – 5:8

Liga elévů 3+1 - skupina 3

U mladých kategorií nejsou výsledky rozhodující a hlavní je především nadšení do hry, což Pitbulláčkové splňují na sto procent. Ale i herně zanechali velmi dobrý dojem a vybojovali hezké 4. místo.

FBC Pitbulláčkové Kolín x Florbalová akademie MB modří – 5:6

Floorball Club Falcon white x FBC Pitbulláčkové Kolín – 0:5

Panthers Praha B x FBC Pitbulláčkové Kolín – 4:1

Pravidelné informace a aktuality o florbalovém klubu FBC Pitbulls Kolín najdete na facebookové stránce www.facebook.com/fbckolin. Všichni zájemci o florbal se mohou kdykoli přijít podívat na tréninky a stát se členy klubu.

Autor článku: Petr Cícha
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM