Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 20. dubna 2019

Kolínští florbalisté vedou bez ztráty bodu divizi, bodovala i další družstva

V ligových soutěžích se představilo hned několik družstev florbalového klubu FBC Pitbulls Kolín. Zatím nejlépe si vede mužský A tým v prestižní divizi, ale body sbírala i další družstva a jedná se tak o povedený vstup do sezony.

Kolínští florbalisté vedou bez ztráty bodu divizi, bodovala i další družstva
Foto: Petr Cícha, Martin Le Xuan a Kateřina Vejdělková
 
Publikováno: 12.10.2017 v 16:10
Rubrika: Zpravodajství

Divize – skupina B

Mužský A tým FBC Pitbulls Kolín zaujal v prvním kole precizní obranou a vybojoval 2 výhry. V pražské a středočeské divizi je velmi silná konkurence, protože probojovat se do ní znamená postoupit postupně z 5 nižších soutěží. Můžeme tedy očekávat, že tabulka bude velmi vyrovnaná až do posledního kola.

A zatímco v prvním kole se Kolín mohl pochlubit nejlepší obranou, ve druhém kole exceloval útok. Po výhrách 6:5 nad týmem BLACK ANGELS B BENFICA a 8:7 nad mužstvem Florbalová akademie MB "A" se Kolín pyšní bilancí 4 zápasy, 4 výhry a zatím jako jediný ve své soutěži neztratil ani bod a suverénně vede tabulku.

„V obou zápasech jsme si situaci zbytečně komplikovali. Vždy, když jsme mohli odskočit, přišla nějaká chyba nebo nešťastný gól, takže byla obě utkání dramatická a otevřená až do konce. Ale respektujeme sílu obou soupeřů a podobné vydřené výhry jsou velmi cenné, někdy dokonce užitečnější než snadné vítězství,“ říká kolínský trenér Petr Vrána.

Sestava: Lepší, Šamánek, Lejnar – Skoták, Cícha, Horák D., Hlavatý – Chyba, Hodan, Vrána J., Kukal, Kubka, Novotný J., Louda, Kloc, Janeček

Trenér: Petr Vrána

PH+SČ přebor mužů – skupina D

Mužský B tým chtěl navázat na úvodní dvě výhry, ale oba zápasy ve druhém kole si zkomplikoval špatnými vstupy do zápasů. V zápase proti rezervě Benešova už Kolín i přes závěrečný nápor nedokázal ztrátu dohnat a prohrál. Ve druhém zápase se skóre přelévalo ze strany na stranu, ale kolínský tým bojoval až do samotného závěru, což se mu vyplatilo. Vítězná branka padla pouhé 2 vteřiny před závěrečnou sirénou. Po 4 kolech tak Kolínu zatím patří průběžné 2. místo v tabulce.

FBC Pitbulls Kolín B x SK Florbal Benešov B - 3: 4

VSK ČVUT Praha Neo x FBC Pitbulls Kolín B - 5: 6

Sestava: Šamánek – Kouba, Radina, Havránek, Rybníček – Cícha, Slavík, Neruda, Vidner, Kloc, Janeček, Novák

3. liga juniorů - skupina 3

Junioři vstoupili do prvního ligového turnaje sezóny 2017/2018 v silné sestavě a ambice ukázal už zápas proti pražskému Texasu. Řada kolínských juniorů má zkušenosti z mužského A týmu a zároveň byla sestava doplněna o šikovné dorostence. Přestřelka skončila 16:4 ve prospěch Kolína. Ve druhém zápase čekal Kolín ambiciózní tým z Kralup, který se mohl pochlubit pozornou obranou a spolehlivým gólmanem, takže se kolínští střelci tentokrát těžko prosazovali a Kralupy zvítězily těsně 3:2.

FBC Pitbulls Kolín: Pitbullové x FBC Texas DDM P6 - 16: 4

FBC Kralupy n/V x FBC Pitbulls Kolín: Pitbullové - 3: 2

PH+SČ liga dorostenců – skupina C

Dorostencký tým narazil na ambiciózní tým z Říčan, který zatím vede celou tabulku. Pitbullové do zápasu vstoupili odhodlaně, ovšem Říčany postupně převzaly nad utkáním kontrolu a do konce 1. třetiny vedly 3:0. Kolínští hráči sice v průběhu stav korigovali, ale soupeř skóre navyšoval až na konečných 11:3.

I do druhého zápasu měli svěřenci trenérů Smejkala a Vidnera dobrý vstup a tentokrát se to dařilo podtrhnout i vstřelenými brankami. Pitbullové si zkušeně celý zápas hlídali a oporu měli i v jistém gólmanovi. Po výhře 9:4 tak kolínský tým drží průběžné 2. místo v neúplné tabulce.

FBC Draci Říčany bílí x FBC Pitbulls Kolín: Pitbullové - 11:3

FBC Pitbulls Kolín: Pitbullové x Vlci TATRAN Kostelec nad Č.L. - 9:4

Kolínští florbalisté vedou bez ztráty bodu divizi, bodovala i další družstva
Foto: Fotografie juniorů: Naty Krupková

Sestava: L. Mareš, M. Pilch - M. Jelínek (C), L. Holoubek, T. Mlynář, D. Tran - M. Le Xuan, K. Kadlec, Š. Mlynář, M. Hendrych, P. Novotný, J. Veselý, M. Brož, T. Humpolák

Trenéři: Jindřich Smejkal, Jakub Vidner

Přebor dorostenek – skupina 3

Dorostenky zatím především sbírají zkušenosti, ale i tak je s každým dalším zápasem vidět pokrok. Bohužel v obou víkendových zápasech sahaly Pitbullačky po bodech, o které přišly až v samotném závěru.

„Děvčata mě překvapila, na zápasy se hezky koukalo a je vidět, že se holky každým tréninkem a zápasem zlepšují. Bohužel v pár momentech polevily a to se podepsalo na výsledcích, ale pracujeme na tom,“ dodal kolínský trenér Michal Chocholatý.

FBC  Pitbulls Kolín: Pitbullačky x FBC Texas DDM P6 – 8:9

FBC  Pitbulls Kolín: Pitbullačky x FBC Plzeň – 4:8

Sestava: Semotamová - Chocholatá Adéla, Chocholatá Anna, Klepalová, Táborská, Pilchová, Volejníková, Bohatová, Karlová, Dusbabová, Hlavatá, Vejdělková, Martínková, Komárková

Trenér: Michal Chocholatý

Liga starších žáků - skupina 3

Starší žáci nastoupili v omlazené sestavě a v prvním zápase byla znát určitá nervozita a nesehranost. Ovšem další zápasy už nabídly kvalitní podívanou. Pitbulláci druhý zápas ve skupině vyhráli 10:4 a i když v souboji o 3. místo těsně podlehli Spartě, za odvážný výkon se rozhodně nemuseli stydět. Domácí turnaj museli Pitbulláci kvůli komplikované situaci s kolínskými halami odehrát ve Vlašimi.

FBC Kutná Hora x FBC Pitbulls Kolín: Pitbulláci - 6: 0

FBC Pitbulls Kolín: Pitbulláci x FBC Kralupy n/V - 10: 4

FBC Pitbulls Kolín: Pitbulláci x ACEMA Sparta Praha Barr - 4: 5

Liga elévů 3+1 - skupina 3

Elévové si na domácím turnaji užívali bouřlivou atmosféru. V sestavě nastoupilo několik nováčků a oproti jiným soupeřům byla kolínská soupiska hodně mladá. Ovšem u mládežnických kategorií jsou výsledky na vedlejším místě a základem je sbírat zkušenosti a sportem se bavit, jak poznamenala kolínská trenérka Eliška Hadrovská.

FBC Pitbulls Kolín:Pitbulláčkové x FC Bučis Team Black

FBC Říčany bílí x FBC Pitbulls Kolín:Pitbulláčkové

FBC Pitbulls Kolín:Pitbulláčkové x ACEMA Sparta Praha WHITE

FotogalerieFotografie elévů: Eliška HadrovskáFotografie juniorů: Naty KrupkováFotografie starších žáků: Zbyněk MikušFotografie juniorů: Naty KrupkováFotografie juniorů: Naty KrupkováFotografie juniorů: Naty KrupkováFotografie mužského A týmu: Petr Novotný
Autor článku: Petr Cícha, Martin Le Xuan a Kateřina Vejdělková, autor fotogalerie: FBC Kolín
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM