Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 13. listopadu 2018

Kolínští florbalisté zdolali v poháru Chrudim a postoupili do 3. kola

Florbalový klub FBC Pitbulls Kolín na konci srpna ovládl základní skupinu oficiálního poháru Českého florbalu, a postoupil tak do druhého kola, kde změřil síly s ambiciózním týmem FBK Piráti Sokol Chrudim. Oba kluby se ve 2. kole potkaly už potřetí. V předchozích dvou zápasech slavil vítězství Kolín a sérii chtěl prodloužit. Naopak Chrudim chtěla kolínské prokletí konečně prolomit.

Publikováno: 5.9.2017 v 9:00

Začátek utkání nezastihl kolínské hráče v nejlepší formě. Po deseti minutách vzájemného oťukávání se Chrudim dvakrát prosadila, pomohly tomu i kolínské chyby. Hned po pár sekundách sice korigoval Chyba, ale vedení zůstalo do konce třetiny na straně Chrudimi. Kolínští fanoušci v hale se zcela jistě těšili na jiný vývoj zápasu.

Pitbullové měli ale střeleckou převahu, takže bylo otázkou času, kdy se hráči začnou prosazovat i gólově. Na další branku se sice čekalo až do poloviny utkání, ale o to větší smršť to byla. Nejdříve strhli vedení na kolínskou stranu Vrána, Kubka a Chyba, načež Chrudim korigovala na 4:3. Pitbully to však nerozhodilo a dál navyšovali vedení, postupně se prosadili Janeček, Vrána a Chyba, který završil hattrick. To Kolín ukolébalo a v posledních vteřinách druhé třetiny dovolili Pirátům hned dvakrát skórovat a snížit na 7:5.

Vzhledem ke koncovce druhé části stále nebylo rozhodnuto, a tak mohlo být zaděláno na drama. To ovšem kolínští florbalisté nepřipustili. Nejdříve rozmnožil svůj gólový účet Chyba, po něm dosáhl hattricku i Vrána, načež Hodan zvyšoval už na 10:5. Na hřišti se pořádně jiskřilo a vše vyvrcholilo ošklivým zákrokem na Vránu, po kterém si šel chrudimský hráč odsedět 5minutový trest. I s nebezpečnou hrou soupeře se však Kolín vypořádal a když Hodan přidal pět minut před koncem jedenáctý gól, bylo rozhodnuto. Chrudim sice ještě kosmeticky upravila na 11:6, ale Pitbullové mohli slavit postup do třetího kola, kde změří síly s týmem DDM Praha 10, který v uplynulé sezóně postoupil do národní ligy a ve druhém kole zdolal Kutnou Horu 11:4.

„Chrudim se snažila agresivně napadat a nám začátek zápasu úplně nevyšel. Ale postupně jsme se dostali do tempa a zápas kontrolovali. Před začátkem sezóny jsou podobné těžké zápasy výbornou prověrkou,“ říká kolínský kapitán Tomáš Kukal.

Sestava FBC Pitbulls Kolín: Lepší, Šamánek – Skoták, Vokál, Cícha, Horák D. – Hodan, Vrána, Chyba, Kubka, Kukal, Janeček, Kloc, Louda

Trenér: Petr Vrána

Autor článku: Petr Cícha