Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 26. září 2018

Kolínští fotbalisté opět zvítězili a i přes dlouhé oslabení neobdrželi jedinou branku

Publikováno: 21.3.2016 v 10:00

Další velice důležité vítězství si na své konto v neděli připsali kolínští fotbalisté, když dokázali porazit svého souseda v tabulce. Vzhledem k tomu, že obě mužstva se pohybují v pásmu sestupových vod, hrálo se takříkajíc o šest bodů. Šťastnější byli nakonec naši hráči a pomalu se dostávají do kontaktu se středem tabulky.

ČFL
FK KOLÍN – SK BENÁTKY NAD JIZEROU 2:0 (0:0)

Vítězství se však nerodilo vůbec lehce, k čemuž přispělo i vyloučení Šourka z 59., který musel do šatny po druhé žluté kartě.

Fotbal to byl dnes ne příliš pohledný a diváci mohli vidět především nakopávané míče, které navíc ne vždy nacházely své adresáty. V první půli stojí za zmínku zakončení Škareckého z hostujícího týmu, který centr z pravé strany trefil nebezpečně kolenem a jeho záludná střela se skoro otřela o břevno. Chvíli na to mohl otevřít skóre kolínský Veselý, který tak dlouho dorážel při rozehrávce na gólmana Veselovského, až mu sebral balon, ale již z velkého úhlu branku trefit nedokázal.

Ve druhé půli krátce po vyloučení Šourka už opravdu nechybělo mnoho a mohli se radovat hosté. Škarecký hlavičkoval na malém vápně přímo do Vízka, který míč vyrazil a poradil si na brankové čáře i s následnou dorážkou. V této fázi utkání strhávaly aktivitu na svou stranu Benátky a pro Kolín to nevypadalo dobře. Domácí se však osmělili v poslední desetiminutovce, což možná neunesl gólman Veselovský a při jenom z chystaného výkopu nakopl dotírajícího Brunclíka mezi nohy. Rozhodčí okamžitě vytáhl červenou kartu a Kolín měl navíc tři minuty před koncem k dispozici pokutový kop. Toho se chopil zkušený Brunclík a proměnil - 1:0.

Po vyhrocené zápletce se nastavovalo pět minut a hosté se chopili tlaku, který vyvrcholil nebezpečnou standardní situací na hranici vápna. Tu domácí přečkali a navíc kde se vzal, tu se vzal vyhlášený kanonýr Zmeškal, ke kterému se dostal míč, se kterým mohl po boku svého obránce sprintovat na hostujícího gólmana. Toho Zmeškal lišácky přehodil a uzavřel tak konečné skóre na 2:0.

„Splnili jsme cíl, chtěli jsme šest bodů ze dvou domácích utkání a ty máme. Chybí nám hlavně klasický útočník, abychom dokázali rozbít blok soupeře. Na konci byla důležitá naše kondice, protože jsme dokázali hrát i v deseti,“ hodnotil utkání trenér Staněk.

Diváci: 130. Sestava Kolína: Vízek – Jelínek, Kouřil, Veselý (90. Zmeškal), Brunclík, Kučera (66. Němeček), Fusek, Hron, Nešpor, Šourek, Seifert (70. Biško).

21. kolo: Most - Jirny 0:1 po penaltách, Brozany - Domažlice 1:2 po penaltách, Zápy - Chrudim 3:2 po penaltách, Převýšov – Žižkov 1:0 po penaltách, Táborsko B - Písek 2:1, Králův Dvůr - Štěchovice 2:1 po penaltách, Benešov - Čáslav 0:1 po penaltách, Vltavín - Dobrovice 2:1.

22. kolo: Žižkov – KOLÍN (ne 27.3. 10:15), 35. kolo: KOLÍN – Vltavín (st 30.3. 16:30).