Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 24. září 2017

Kolínští hudebníci z kapely Mimosféry natočili klip pro děti bez domova. Jeho křest se koná v pražském klubu JAMM

Kolínští hudebníci  z kapely Mimosféry natočili klip pro děti bez domova. Jeho křest se koná v pražském klubu JAMM
 
Publikováno: 11.10.2014 v 12:00, Aktualizováno: 8.10.2014 v 17:00
Rubrika: Kultura

Kapela Mimosféry, kde působí někteří muzikanti z kolínských Alžbětiných sosen, natočila klip o dětech bez domova. Autoři písničky Nebe v nás se rozhodli natočit videoklip zachycující jejich činnost v dětských domovech. Křest videoklipu a koncert kapely se koná v úterý 14. října od 19.30 hodin v klubu JAMM na Praze 6. Výtěžek akce půjde na realizaci dalších výjezdů do dětských domovů.

"Hrát pro radost dětí s dětmi, tak by se dalo nazvat počínání pěti pohodových kluků, kteří se rozhodli věnovat svůj volný čas dětem z dětských domovů. Díky trpělivosti a odhodlání se povedlo za pomoci hudby zvýšit sebedůvěru dětí a motivovat je k tomu, aby si šly za svým snem. Dali jim možnost zahrát si s nimi v kapele a napsat vlastní písničku. Vznikla tak motivační píseň pro děti bez domova Nebe v nás," uvedl klávesista Jakub Štefanec.

"Víkend co víkend hrajeme v poloprázdných klubech pro pár opilců, kteří sotva postřehnou, zda hraje živá hudba či rádio. Tak jsem si řekl, proč nehrát pro někoho, kdo živou hudbu skutečně ocení?" vysvětluje Jakub. Netrvalo dlouho a kapela se spojila s neziskovou organizací Mimo domov, která výjezdy do dětských domovů organizuje. "Rádi bychom videoklip promítali dětem na našich výjezdech a spolu s kapelou vždy zrealizovali i pár dalších workshopů," dodává Klára Chábová, předsedkyně sdružení Mimo domov. Není bez zajímavosti, že někteří členové kapely také vyrůstali bez domova.

Autor článku: Jiří Červín
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Kolínským kuželkářům se vstup do nové sezóny nevyvedlLetos už občerstvení na dětském hřišti nebudeKalendář Kolína na rok 2018Černý Petr po půlstoletí v Kolíně
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM