Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 18. června 2019

Kolínští Medvědi ve vyrovnaném zápase na domácí půdě podlehli svitavským Turům a jsou devátí

BASKETBAL: BC GEOSAN Kolín - DEKSTONE Tuři Svitavy 90:95

Kolínští Medvědi ve vyrovnaném zápase na domácí půdě podlehli svitavským Turům a jsou devátí
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 11.1.2019 v 8:00, Aktualizováno: 9.1.2019 v 8:00
Rubrika: Sport

V prvním utkání v roce 2019 změřili Medvědi před 628 diváky síly se svitavskými Tury a nutno podotknout, že bitva to byla skutečně strhující.
Vstup do utkání patřil hostujícímu celku, který prvních pět minut vyhrál 2:11,poté se však Kolínští dostali do správného tempa a obraz hry se ve všech směrech vyrovnal. Svitavy byly po deseti minutách hry ve vedení o 3 body. Do šaten se v poločase šlo za stav 43:48.
Ve třetí čtvrtině se dále odehrávala vyrovnaná bitva, ale když se kolínský tým poprvé v utkání ujal vedení 58:56, přišla svitavská šňůra 13 bodů v řadě. Mohlo se zdát, že Medvědi ztrácejí půdu pod nohama, opak byl však pravdou. S velkou chutí hrající domácí celek stáhl do konce třetího dějství ztrátu na 64:69.
Na začátku poslední periody Svitavy odskočily na 79:88, ovšem Medvědi opět ukázali bojovné srdce a charakter a po sérii 10:0 se dvě minuty před koncem utkání ujali vedení 89:88. V nervózní koncovce dokázal svitavský tým proměnit nabídnuté trestné hody, kdežto kolínské mužstvo mělo s touto herní činností opět velký problém. Když k tomu přidáme neproměněnou volnou střelu zatři body, která by znamenala vyrovnání, odešli nakonec Medvědi z tohoto fantastického souboje poraženi.
A jaké byly ohlasy trenérů a hráčů?
Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): Nejprve gratuluji k vítězství. Ač koncovka utkání vypadala velmi těsně a že to utkání vyhrálo šťastnější družstvo, tak popdle mého náyoru tomu tak není. Soupeř vedl 39 minut v utkání. Jak je ale trenér Růžička nějaký způsobem nazloben na nekteré své hráče, tak já musím svým hráčům poděkovat. Odvedli dnes dobrý výkon, odehráli jsme slušné utkání se druhým mužstvem tabulky. Kousali jsme co to šlo, ale došli nám bohužel síly. Měli jsme i tři propady, kdy v porvní, druhé a čtvrté čtvrtině. Tyto jsme pak museli dotahovat a ty nás stáli vítězství. Utkání v koncovce vyrovnané, nepadla nám jednoduchá střela z rohu a zbytek si soupeř vítězství pohlídal trestnými hody. Zasloužené vítězství.
Petr Šafarčík (hráč BC GEOSAN Kolín): Svitavy zaslouženě vyhráli. Vedli bez minuty celý zápas. Nám zase utekli pasáže se kterými máme problém celou sezónu. Dostaneme se do minusu třeba až patnáct bodu a při naší úzké rotaci nás to stojí mnoho sil to dohnat. Ale i tak na tomto zápase najdu pozitivum, kdy po výbuchu v minulém kole v Hradci Králové, tak jsem rád, že se celý tým k tomu postavil takto. Bylo to vidět už na posledních trénincích. Byla to obrovská změna, a to říkám na rovinu. Já už tušil, že se nebude minulé kolo opakovat, to snad ani nejde. Pozitivum byl zlepšený výkon a každý si musí uvědomit, že bez té práce, kterou jsme udělali v posledních pár dnech to prostě nepůjde, a když v tom budeme pokračovat, tak si myslím, že výkony půjdou nahoru. AĆ jsme zklamaní, že jsme prohráli, tak si myslím, že je to dobrý odrazový můstek pro další zápasy.
Lubomír Růžička (trenér DEKSTONE Tuři Svitavy): Za prvé si myslím, že jsme viděli velmi zajímavé utkání. My jsme do něj vstoupili velmi dobře, koncentrovaně, vedli jsme 11:2 a plnili jsme to co jsme chtěli. Po prostřídání nám odešlo tempo hry, udělali jsme spoustu špatných rozhodnutí jak v obraně, tak v útoku, i tak poločas byl vyrovnaný. Pak jsme se nadechli k nějakému náporu, dostali jsme se na plus osm, ale domácí zase odvrátili. Následně za stavu plus třináct jsme udělali mnoho ztrát. Za druhý poločas jsme udělali celkem třináct ztrát, a to je smrtící. Už před zápasem jsem říkal hráčům, že pokud se vyvarujeme ztrát, tak máme velkou šanci na úspěch. Těch třináct za druhý poločas a z toho devět v poslední čtvrtině je prostě opravdu mnoho. A to vrátilo domácí do hry. Včetně velkých střel Petra Šafarčíka, za což mu gratuluji. Vyhráli jsme, máme radost, ale výkony některých hráčů byli na pováženou. Musíme si to rozebrat, trochu se vrátit na zem. Jsme ale rád za jeden velký výkon, a to od O´Briena. Užitečnost 48 za jeho 33 minut na palubovce. Těch sedm minut bez něj jsme prohráli o sedmnáct bodů, a to je na zamyšlenou.
Roman Marko (hráč DEKSTONE Tuři Svitavy): Do zápasu jsme chtěli vstoupit dobře, a to se nám povedlo. Pak ale nastala naše klasika, pracně si vypracujeme vedení, které ale za dvě minuty je zase pryč. A musíme zase začínat znovu. Pak když už jsme byli plus třináct, tak jsem vlastními ztrátami dali Kolínu šanci na vítězství. Díky bohu, že nám dnes zahrál O´Brien. Byl výborný, a to vítezství jde hlavně za ním. V Kolíně se lehce nevyhrává a o to více jsme za vítězství rádi.

Body Kolín: Šafarčík Petr 31, Walton jr. Anthony Lamont 22, Thompson Alexander Jacob 13, Číž Adam 9, Pajović Miloš 8, Machač David 4, Šoula Jiří 3, Bratčenkov Vojtěch 0, Dlugoš Theodor 0, Kosík Lukáš 0, Vacek Lukáš 0
Body Svitavy: Obrien Sean 29, Puršl Šimon 16, Svoboda Matěj 13, Marko Roman 12, Aiken Charles Justin 7, Kotásek Eduard 5, Kovář Luboš 5, Slezák Pavel 3, Teplý Tomáš 3, Welsch Marek 2, Jelínek Jiří 0

1. ČEZ Basketball Nymburk 100.0
2. DEKSTONE Tuři Svitavy 70.6
3. BK JIP Pardubice 68.8
4. BK ARMEX Děčín 64.7
5. BK Olomoucko 58.8
6. SLUNETA Ústí nad Labem 58.8
7. BK Opava 52.9
8. USK Praha 35.3
9. BC GEOSAN Kolín 29.4
10. egoé Basket Brno 29.4
11. NH Ostrava 25.0
12. Kingspan Královští sokoli 11.8

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM