Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 24. září 2017

Kolínští radní navrhují zdražit některé poplatky, konečný verdikt náleží zastupitelům

Místní poplatek z ubytovací kapacity se zvedl ze 4 na 6 korun za jedno lůžko a den. Rozhodla o tom Rada města Kolína, která doporučila obecně závaznou vyhlášku č. 1/2015 ke konečnému schválení zastupitelům.

Kolínští radní navrhují zdražit některé poplatky, konečný verdikt náleží zastupitelům
 
Publikováno: 14.1.2015 v 6:00, Aktualizováno: 13.1.2015 v 12:00
Rubrika: Zpravodajství

"Důvodů bylo několik. Poplatek se zvýšil poprvé od roku 2011. Navýšení částky nemá mít restrikční účinek, ale má sloužit k úhradě úklidu kolem ubytoven a také služeb informačního centra," zmínil místostarosta Michael Kašpar. Zařízení má jednak přilákat do Kolína více turistů a za druhé získat více finančních prostředků na stěhování ze současného sídla v ulici Na Hradbách do právě rekonstruovaného krajského muzea na Karlově náměstí.

Michael Kašpar se domnívá, že zdražení nebude mít vliv na koncové ceny pro zákazníky. Starosta Vít Rakušan upozornil na fakt, že úklid kolem ubytoven a třeba výměna odpadkových košů stojí město nemalé prostředky. Zvýšení poplatků se dotkne jak ubytoven, tak hotelů a penzionů.

Městská rada rovněž doporučila zastupitelstvu zvýšit sazbu za vyhrazené parkovací místo o 5 tisíc korun na jeden rok. V městské zóně se tedy sazba má zdražit 20 tisíc na 25 tisíc korun a mimo zónu ze 7 tisíc na 12 tisíc korun. Invalidním občanům se poplatky nezvýší, platí i nadále 1 tisíc korun ročně. Jak poznamenal druhý místostarosta Tomáš Růžička, původní sazby jsou už deset staré, proto radnice nejspíš ke zdražení sáhlo, domníváme se. V této souvislosti se rozšíří městská zóna i do Sokolské ulice a na Jiráskovo náměstí na Zálabí.

Dva z radních, kteří o změně cen hlasovali. Starosta Vít Rakušan a Karel Molnár z ČSSD.
Foto: František Stráník
Autor článku: Michal Černý
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Kateřina Šafránková se po pěti letech dočkala medaile a obdržela ocenění za rekordKolínským kuželkářům se vstup do nové sezóny nevyvedl
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM