Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 23. dubna 2019

Kolínští strážníci nasbírali na účet postiženého Ondry 15.463 Kč

Městská policie Kolín (MP) uspořádala v loňském roce 2015 sbírku plastových víček. Výtěžek sbírky byl určen tělesně postiženému Ondrovi Duškovi z Ostrova u Hořic v Podkrkonoší a přispěl mu tak k částečné úhradě rehabilitačního pobytu v lázních. Během krátké doby se podařilo, díky kolínským školám, školkám a firmám, nasbírat 1.000 kg plastových uzávěrů.

Kolínští strážníci nasbírali na účet postiženého Ondry 15.463 Kč
Takto vypadají víc jak dvě tuny plastových víček.Foto: Městská policie Kolín
 
Publikováno: 3.8.2016 v 6:00, Aktualizováno: 26.7.2016 v 18:00
Rubrika: Zpravodajství

Vzhledem k tomu, že zdravotní stav Ondry vyžaduje pokračování v léčebné rehabilitaci, která není hrazena pojišťovnou, rozhodla se Městská policie Kolín k uspořádání kola druhého. O pokračování sběru víček pro Ondru jsme, za pomocí regionálních médií, informovali také kolínské obyvatele a firmy a vyzvali je, zda nám se sběrem plastů také pomohou.

Během sedmi měsíců se povedlo něco neuvěřitelného. Zapojily se opět kolínské školy a školky, kolínské firmy a organizace, Městský úřad Kolín a Městská knihovna Kolín (zde jsou zřízena sběrná místa). Na služebnu v Kutnohorské ulici nám přinášeli nasbírané plasty zdejší občané, telefonicky se dotazovali na sběr i občané bydlící mimo město Kolín. Přispěli například obyvatelé Starého Kolína, poštou přišlo na adresu MP Kolín osm balíků víček, které přišly ze Strašic (okres Rokycany – Plzeňský kraj). Nasbírali je žáci strašické ZŠ Karla Vokáče a pracovníci místní České pošty, kteří také zajistili odeslání zásilky.

V pátek 18. července proběhl ze sběrného místa na MP Kolín svoz nashromážděných plastových uzávěrů. Firma z Českého Těšína, která se zabývá recyklací plastů, svoz provedla zdarma, pytle byly zváženy, výsledek nás všechny obrovsky překvapil. Celkem bylo odvezeno 2.209 kg plastů, částka, která bude připsána na speciální účet, který je zřízený pro účely léčby Ondry, je neuvěřitelných 15.463 Kč. Toto bylo množství, které mohl řidič vozidla jednorázově pobrat. Vzhledem k tomu, že zde zbylo dalších cca 300 kg, které se do prvního nákladu nevešly, bude proveden doplňující svoz v následujících dnech. Takže částka 15.463 Kč není ještě konečná!

Vážení občané, rodiče, pedagogové, žáci, všichni, kteří jste pomohli s organizací a sběrem, mnohokrát vám všem jménem Městské policie Kolín a rodiny Ondry Duška děkujeme. Ve sběru budeme pokračovat a budeme se snažit zpříjemnit život s postižením jednomu nemocnému klukovi.

 

Autor článku: Za Městskou policii Kolín str. Helena Honkiszová,
Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM