Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 23. října 2017

Kolínští strážníci trvale vykazují bezdomovce a podomní prodejce

Během prvních tří dnů tohoto týdne řešila Městská policie Kolín následující případy:

Kolínští strážníci trvale vykazují bezdomovce a podomní prodejce
 
Publikováno: 11.9.2014 v 16:00
Rubrika: Zpravodajství

Pondělí 8. září

Na strážníky MP Kolín se telefonicky obrátil občan z ulice Míru. Z nemocnice přivezl nepohyblivou babičku, kterou sám, ze zdravotních důvodů (byl po operaci), nemůže dostat do bytu. Strážníci se dostavili na místo a stařenku do bytu vynesli.

Ve večerních hodinách se v prostoru ulice Dukelských hrdinů povalovaly závislé osoby. Opět zde došlo k porušení zákazu konzumace alkoholických nápojů, vzbuzování veřejného pohoršení a znečistění veřejného prostranství. Osoby byly důrazně vykázány z místa.

Úterý 9. září

V Tescu byl přistižen muž z okresu Nymburk, který si vzal z regálu nápoj Coca-Cola v hodnotě 12 Kč. Nápoj v prostoru prodejny vypil a prázdný obal uschoval mezi zboží. Ostraha přivolala strážníky MP Kolín, kterým se muž k přestupku proti majetku doznal. Řešeno blokovou pokutou v maximální výši.

Problémové závislé osoby se opět povalovaly na lavičce v zastávce MHD – ulice Dukelských hrdinů. I když jsou porušení zákona a obecní vyhlášky těchto osob řešeny ze strany strážníků MP důrazně a každodenně, často i uložením nejvyšší možné pokuty, tyto osoby to zřejmě berou jako jistý „druh zábavy“ se slovy, že to „stejně nezaplatí, protože jim nikdo nic nemůže vzít“. Osoby důrazně vykázány z místa, kde si jejich přítomnost veřejnost nepřeje.

Středa 10. září

Přijato telefonické oznámení od občana, který na linku 156 uvedl, že se jim po domě, v ulici Na Magistrále, pohybují podomní prodejci. Hlídka strážníků na místě, které uvedl oznamovatel, zjistila tři osoby, které byly zaměstnány u firmy, nabízející bankovní produkty. Muži byli z místa vykázáni s upozorněním, že je v Kolíně zakázán podomní prodej a nabízení jakýchkoli služeb touto formou.

Přijato telefonické oznámení na opilého muže, který leží u České pošty – ulice Pod Hroby. Hlídka MP po příjezdu na místo zjistila místního bezdomovce, který má těžkou závislost na alkoholu. Muž si strážníkům stěžoval na bolesti v oblasti břicha. Z tohoto důvodu byla muži přivolána Rychlá záchranná služba, která si ho po příjezdu převzala do péče.

Přijato oznámení od obyvatelky, která bydlí v ulici Bezručova. Po domě se měla pohybovat žena s mužem, kteří zde měli nabízet, formou podomního prodeje, levnější plyn a elektřinu. Strážníci se dostavili na místo, ale osoby uvedeného popisu se již zde nenacházely. Zřejmě po oznámení, že vše bude nahlášeno na městskou policii, místo opustily.

 

Helena Honkiszová, preventistka a mluvčí Městské policie Kolín, na besedě v kolínské škole.
Foto: Bezpečný Kolín
Autor článku: Michal Černý, Městská policie Kolín
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Drozdův lesní běh v kolínských Borkách vyhrál slávista Michal ŠmahelStolní tenisté Kolína se stále vezou na vítězné vlně
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM