Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 25. února 2017 a svátek má Liliana.

Kolínští strážníci trvale vykazují bezdomovce a podomní prodejce

Během prvních tří dnů tohoto týdne řešila Městská policie Kolín následující případy:

Kolínští strážníci trvale vykazují bezdomovce a podomní prodejce
 
Publikováno: 11.9.2014 v 16:00
Rubrika: Zpravodajství

Pondělí 8. září

Na strážníky MP Kolín se telefonicky obrátil občan z ulice Míru. Z nemocnice přivezl nepohyblivou babičku, kterou sám, ze zdravotních důvodů (byl po operaci), nemůže dostat do bytu. Strážníci se dostavili na místo a stařenku do bytu vynesli.

Ve večerních hodinách se v prostoru ulice Dukelských hrdinů povalovaly závislé osoby. Opět zde došlo k porušení zákazu konzumace alkoholických nápojů, vzbuzování veřejného pohoršení a znečistění veřejného prostranství. Osoby byly důrazně vykázány z místa.

Úterý 9. září

V Tescu byl přistižen muž z okresu Nymburk, který si vzal z regálu nápoj Coca-Cola v hodnotě 12 Kč. Nápoj v prostoru prodejny vypil a prázdný obal uschoval mezi zboží. Ostraha přivolala strážníky MP Kolín, kterým se muž k přestupku proti majetku doznal. Řešeno blokovou pokutou v maximální výši.

Problémové závislé osoby se opět povalovaly na lavičce v zastávce MHD – ulice Dukelských hrdinů. I když jsou porušení zákona a obecní vyhlášky těchto osob řešeny ze strany strážníků MP důrazně a každodenně, často i uložením nejvyšší možné pokuty, tyto osoby to zřejmě berou jako jistý „druh zábavy“ se slovy, že to „stejně nezaplatí, protože jim nikdo nic nemůže vzít“. Osoby důrazně vykázány z místa, kde si jejich přítomnost veřejnost nepřeje.

Středa 10. září

Přijato telefonické oznámení od občana, který na linku 156 uvedl, že se jim po domě, v ulici Na Magistrále, pohybují podomní prodejci. Hlídka strážníků na místě, které uvedl oznamovatel, zjistila tři osoby, které byly zaměstnány u firmy, nabízející bankovní produkty. Muži byli z místa vykázáni s upozorněním, že je v Kolíně zakázán podomní prodej a nabízení jakýchkoli služeb touto formou.

Přijato telefonické oznámení na opilého muže, který leží u České pošty – ulice Pod Hroby. Hlídka MP po příjezdu na místo zjistila místního bezdomovce, který má těžkou závislost na alkoholu. Muž si strážníkům stěžoval na bolesti v oblasti břicha. Z tohoto důvodu byla muži přivolána Rychlá záchranná služba, která si ho po příjezdu převzala do péče.

Přijato oznámení od obyvatelky, která bydlí v ulici Bezručova. Po domě se měla pohybovat žena s mužem, kteří zde měli nabízet, formou podomního prodeje, levnější plyn a elektřinu. Strážníci se dostavili na místo, ale osoby uvedeného popisu se již zde nenacházely. Zřejmě po oznámení, že vše bude nahlášeno na městskou policii, místo opustily.

 

Helena Honkiszová, preventistka a mluvčí Městské policie Kolín, na besedě v kolínské škole.
Foto: Bezpečný Kolín
Autor článku: Michal Černý, Městská policie Kolín
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Kalendář akcí: Únor
Po
 
6
13
20
27
Út
 
7
21
St
1
 
Čt
23
 
 
Ne
5
12
19
26
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (2 inzerátů)
Blahopřejeme (1 inzerátů)
Byty (2 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (3 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (5 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (2 inzerátů)
Různé (3 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM