Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 17. června 2019

Kolínští střelci uspěli na Mistrovství ČR v Plzni

Kolínští střelci uspěli na Mistrovství ČR v Plzni
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 22.3.2019, Aktualizováno: 21.3.2019 v 12:00
Rubrika: Sport

O víkendu 9.-10. března 2019 se na střelnici v Plzni – Lobzích konalo Mistrovství ČR ve střelbě ze vzduchových zbraní.
V sobotu se ve vzduchové pistoli představil nejstarší aktivní střelec kolínského Sportovního střeleckého klubu DDM Kolín Miloš Novotný, pro něhož to bylo první mistrovství.

Premiéru nezvládl v hlavě a byl z toho sice nejhorší výsledek v sezóně, ale zato velká zkušenost.
V neděli vyrazili směr Plzeň ostatní střelci – puškaři. Ve VzPu60 mezi juniory měl startovat Tomáš Dvořák, ale nemoc mu to nedovolila.

V disciplíně VzPu40 v kategorii mladšího dorostu se umístila na nepopulárním čtvrtém místě Denisa Vadinská, která zúročila výbornou formu v závěru vzduchovkové sezóny.

Pódium ji nakonec neuniklo, protože získala titul Mistra ČR v soutěži družstev coby členka družstva Středočeského krajského sdružení.
Další kolínští střelci mladšího dorostu, Marek Čablík a Adam Hepal, se svými výkony přiblížili ke svým osobákům a rozhodně nezklamali.

V kategorii staršího dorostu VzPu40 měl Kolín dva zástupce – Lukáše Novotného a Barču Hájkovou. Barča Hájková se rozloučila se sezónou výkonem 399,4 body, který stačil na 9. místo.

Chuť si spravila jako členka vítězného družstva Středočeského krajského sdružení. Přesto asi bude chtít na rozpačitou vzduchovkovou sezónu co nejdříve zapomenout.

Naopak Lukáš Novotný završil svojí výbornou vzduchovkovou sezónu ziskem individuálního titulu Mistra ČR výkonem 410,2 body. Druhý titul přidal s družstvem Středočeského krajského sdružení. Gratulujeme!

Mistrovstvím ČR ve vzduchových zbraní skončila pro výše uvedené kolínské střelce hlavní vzduchovková sezóna a po chvilce oddechu se začnou připravovat na nadcházející malorážkovou sezónu.

Kompletní tečku za vzduchovkovou sezónou udělá Mistrovství ČR mládeže určené pro disciplínu VzPu30 vleže pro kategorie do 12-ti a do 14-ti let, které se bude konat 31. března na stejném místě.

Srdce Symfonie 2019

Přestože hlavní akcí víkendu 9.-10. března bylo Mistrovství republiky ve vzduchových zbraních, tak se v Poděbradech konal i závod i mládež – Srdce Symfonie 2019. Zároveň byl posledním závodem Ligy Polabí, které kolínský oddíl spolupořádal.

V samotném závodu se v kategorii VzPu30 do 12-ti let blýskla výborným výkonem 316,2 body Eliška Svobodová a s přehledem zvítězila. Tento výsledek ji zároveň zajistil prvenství v rámci Ligy Polabí. Potěšil výkon kolínských Kaček – Šátkové a Křížové, pro který to byl druhý závod bez opory.

Ve starší kategorii se závod moc nepovedl Tereze Novotné. Výkon 312,4 body stačil na páté místo. Přesto uhájila celkové vítězství v Lize Polabí. Potěšily výkony dalších kolínských střelců. Adam Svoboda si dal druhý nejlepší výkon v sezóně – 307,8 bodů, Aneta Hepalová si dala osobák výkonem 304,4 body. Barbora Buncová se tentokrát přes 300 bodů nedostala.

Součástí závodu byla soutěž družstev o putovní pohár Srdce Symfonie, který získalo do držení kolínské družstvo ve složení Eliška Svobodová, Tereza Novotná a Adam Svoboda.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM