Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 17. června 2019

Komunální téma: Chodník v Benešově ulici mrzačil chodce, po úspěšné stížnosti je opraven

"Kolik občanů města Kolína se ještě bude muset zmrzačit, aby byl řádně odměněn tvůrce tohoto stavitelského skvostu!" napsal nám v květnu Ivan Štěpánek. "Za necelé dva měsíce od úpravy se tady stalo již několik úrazů a jak to vypadá tak to nikoho z tvůrců nezajímá. Jaký asi na to má názor stavební odbor města Kolína a co nato bezpečáci? Je to jedna z přístupových cest na nově zřízené hřiště a nachází se za domem č.p. 757 v Benešově ulici. Prosím všechny občany, aby raději z důvodu své bezpečnost tomuto stavebnímu skvostu zdáli vyhnuli!", popsal pan Štěpánek.

Komunální téma: Chodník v Benešově ulici mrzačil chodce, po úspěšné stížnosti  je opraven
V posledních měsících bylo v Kolíně opraveno několik dlouhodobě zanedbaných chodníků. /ilustrační foto/.Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 30.7.2014 v 6:00, Aktualizováno: 28.7.2014 v 10:00
Rubrika: Zpravodajství

Požádali jsme ho o podrobnosti. "Asi před 2 měsíci nám předělávali chodník za domem v Benešově ulici 757 a udělali nám tam odvodňovací kanálky bez jakéhokoliv zajištění. Od té doby tam do nich spadlo již několik lidí a naposledy jsem to byl já dne 14. května 2014. Chtěl jsem ty kanálky obejít a špatně jsem došlápl a zvrtnul jsem si kotník. Následoval pád, při kterém jsem si vykloubil malíček pravé ruky tak nešťastně, že se mě přetrhlo meziprstí mezi malíkem a prsteníkem. Došlo k roztržení až po kotník a mám tak celkem 8 stehů.

Svědkem mého úrazu byla paní Hana Mrázková bytem Družstevní 762 Kolín 2. V pátek jsem se dozvěděl, že přede mnou tam upadl a zlámal si nohu pan Jaroslav Lončák bytem Benešova 756. Na to konto jsem se rozhodl vás požádat a vyzvat tím občany k opatrnosti a dát zároveň impuls k šetření kompetentních míst pro porušení bezpečnosti při nezajištění odvodňovacích kanálků. Jinak jsem událost oznámil také na Obecní úřad v Kolíně," napsal nám Ivan Štěpánek.

Oslovili jsme Městský úřad Kolín, abychom získali odpověď na otázku, kdo je majitelem upraveného chodníku. "Daný chodník kolem domu leží z větší části na pozemku soukromém a jen malá jeho část je městská. Vše je dobře vidět v katastrální mapě. Z jednání, které proběhlo přímo na místě, vyplynulo, že opravu chodníku si ´objednalo´ Společenství vlastníků (bytových) jednotek daného domu a firma Regionstav opravu na jejich požadavek a náklady v rámci rekonstrukce zateplení domu provedla," zareagovala mluvčí radnice Jiřina Holubová.
 

Ivan Štěpánek nám před 14 dny napsal: "Pane Černý, mohu potvrdit, že uvedený chodník byl upraven tak, aby nebyla možnost dalších úrazů. Děkuji Vám tímto za pomoc při nápravě za sebe i za ostatní občany Kolína. Je s podivem, že tudy chodí i učitelky s dětmi z mat. školky na nové hřiště". Lze si jen přát, aby i jiné stížnosti měli tak dobré vyústění jako tato.

Autor článku: Michal Černý
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM