Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 23. května 2019

Koncert, jaký Kolín ještě nikdy neviděl

Počet nejrůznějších kulturních akcí jde ve městě velikosti Kolína ročně do stovek, jen některé z nich lze ale označit za opravdu unikátní.

Koncert, jaký Kolín ještě nikdy neviděl
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 14.3.2019 v 7:00, Aktualizováno: 13.3.2019 v 19:00
Rubrika: Zpravodajství

Už předem lze odhadnout, že něco takového, co se v Městském společenském domě odehraje v sobotu 16. března večer, Kolín ještě nikdy neviděl. Na faktu, že tu (už podruhé) vystoupí ukrajinský revival kapely Metallica nazvaný Sream Inc., není na první pohled nic zvláštního, to by ho ale na pódiu nesměla doprovázet Kolínská filharmonie. Revival z Kyjeva se totiž rozhodl do detailu "zopakovat" dvojkoncert, který Metallica odehrála 21. a 22. dubna 1999 v San Francisku společně s tamním symfonickým orchestrem a na rekonstrukci legendárního počinu, který vyšel i na desce, se dohodla právě s kolínskými filharmoniky.
To, co chystanému vystoupení už předem dává neopakovatelný nádech dojemnosti a bizarnosti naráz, je věkové složení Kolínské filharmonie. Toto ryze amatérské těleso je totiž převážně seniorské, a to včetně hudebníků s osmi křížky na krku, takže jejich kontrast nejen s vizáží mladé kapely, ale i se skladbami jedné z nejtvrdších kapel planety, slibuje v pravém slova smyslu nezapomenutelný zážitek.
Kolínští filharmonici se navíc nechali přemluvit nejen k domácímu kolínskému koncertu, ale i k trojdílnému miniturné. Z Kolína čtyřicetičlenná výprava pod vedením jednorázového "tour-manažera" Zdeňka Hejduka (jinak ředitele MSD) vyrazí ve čtvrtek 14. března ráno do Ostravy, kde po ubytování v hotelu a odpolední zkoušce večer odehraje první koncert. Druhý den se všichni přesunou do Brna, kde v tamním proslulém sále Sono Centrum odehrají druhé vystoupení a třetí, závěrečné, je čeká v sobotu v Kolíně.
Kolínští posluchači tak v sále MSD, upraveném výhradně k sezení, uvidí jakési vyvrcholení turné, kdy by filharmonici měli být s ukrajinským revivalem již vzorně sehraní a též připravení na přijetí, které je v rodném městě čeká. Na občasné koncerty Kolínské filharmonie totiž chodívá přinejlepším pár desítek diváků, z valné většiny rodinných příslušníků, zatímco v sobotu je přivítá pravděpodobně vyprodané hlediště, slibující vytvořit velkolepou koncertní atmosféru...

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM