Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 18. července 2019

Korfbalisté Kolína titul neobhájili. Vembloudi ve finále prohráli s Českými Budějovicemi

Finálový duel korfbalové extraligy, který se odehrál v sobotu v Brně, patřil obhájci titulu z Kolína a jeho věčnému rivalovi z Českých Budějovic.

Korfbalisté Kolína titul neobhájili. Vembloudi ve finále prohráli s Českými Budějovicemi
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 16.4.2014 v 12:00, Aktualizováno: 14.4.2014 v 9:00
Rubrika: Sport

Souboj dával od začátku tušit, že oba soupeři jsou připraveni použít téměř všechny zbraně k získání mistrovského titulu. Od prvních minut se na hřišti blýskalo a zejména u některých rivalských dvojic měli rozhodčí plné ruce práce, aby zkrotili jejich vášně na mez důstojnou vyvrcholení nejvyšší soutěže.

VKC KOLÍN – SOKOL ČESKÉ BUDĚJOVICE
18:23 (7:11)

Bohužel po herní stránce už se oběma celkům dařilo o poznání méně. Diváci v solidně zaplněné hale dlouho čekali na první koš. Jako první se dočkali Budějovičtí a ti také své vedení začali pomalu navyšovat. Kolín jen těžko hledal zbraně na velmi těsnou nepříjemnou obranu Jihočechů, mnoho útoků loňského mistra končilo bez střely nebo nepřesným zakončením, které bez větších problémů končilo v rukou vysokých doskakujících budějovických hráčů.

Ale ani střelecký stroj Sokolů nebyl v prvním poločase vyladěn na optimální otáčky, přesto díky většímu důrazu a přesnému zakončování dua Klacková - Bláha měli budějovičtí po 20 minutách komfortní náskok 5 košů - 2:7. Hubené skóre nakonec přece jen střelci v posledních minutách vylepšili, zejména Kolín konečně našel cestu, kudy může míč propadnout obroučkou, proto do kabin odcházely oba celky za stavu 7:11.

Úvod druhé půle začal tam, kde první půle skončila. Košů sice přibylo na obou stranách, pohledných nebo nápaditých souher však bylo stále jako šafránu. Kolín se stále trápil v koncovce, když už jeho hráči nebo hráčky dostali prostor pro zakončení, v mnoha případech trestuhodně minuli cíl. Jejich koše tak padaly zejména po standardních situacích - volných hodech a penaltách nařízených za fauly obránců.

Na druhé straně naopak začala hra Budějovic konečně připomínat systémovost a účelnost, která je vždy zdobila. Jihočeši umně využívali výškové převahy a důrazu v podkošových situacích, díky níž měli jejich střelci více příležitostí k zakončení. Zejména forma nejlepšího střelce finálového duelu - Bláhy, působila v některých momentech téměř neomylně.

Po 15 minutách druhé půle už začínalo být většině přítomných zřejmé, že Budějovice si svého soupeře k tělu nepustí. Stále si udržovali pěti až šestibodový náskok a organizace hry Kolína stále nenapovídala tomu, že by to mohlo být jinak. Nepomohla ani několika násobná střídání. Téměř každý hráč z kolínského týmu sice dokázal vstřelit aspoň 1 koš, ale silného střelce, na něhož by se tým mohl v klíčových situacích spolehnout, bohužel ve svých řadách tentokrát nenašel.

I proto se po závěrečném klaksonu mohli začít radovat hráči Českých Budějovic, kteří po zasloužené výhře 23:18 mohli po dvou letech opět oslavit mistrovský titul.

Střelci Kolína: Sládek 4, Kolářová, Schwarz, Kubíček M. 3, Čermáková 2, Kubíček Š., Motáková, Hurdálková T. 1.

Autor článku: korfbal.cz
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM