Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 26. září 2018

Korfbaloví Vembloudi přivezli další body a vedou I. ligu

Korfbalistka Markéta Jiroudková je platnou hráčkou družstva mladších žáků i minižáků VKC Kolín.Foto: Archiv KP

Publikováno: 25.1.2017 v 10:00

První utkání I. korfbalové ligy v novém roce odehráli Vembloudi z Kolína v Táboře, kde se utkali s domácím celkem a družstvem z Brna - Nového Lískovce.

I. KORFBALOVÁ LIGA

KC TÁBOR - VKC KOLÍN 13:17 (1:7)

Kolín byl od úvodního hvizdu lepším celkem a domácím v prvním poločase dovolil vstřelit jeden jediný koš, což je v korfbalu na této úrovni dost neobvyklé. Po přestávce Vembloudi zvolnili a dokonce dovolili domácím druhý poločas vyhrát. Přesto vítězství, i díky trefám takřka všech hráčů a hráček, uhájili. Sestava Kolína: Čejková 4, Dvořák 2, Hasnédl 2, Kozák 2, Milichovský 2, Břízová 1, Novotný 1, Vokounová 1, Motáková K.

KK BRNO - NOVÝ LÍSKOVEC - VKC KOLÍN 10:27 (5:14)

Také v utkání proti Novému Lískovci byl Kolín favoritem a své zkušenosti dokázal přetavit v obou poločasech v konečné vysoké vítězství. Sestava Kolína: Milichovský 6, Čejková 5, Kozák 4, Břízová 3, Dvořák 3, Motáková K. 3, Hasnédl 2, Novotný 1, Vokounová.

Milichovský se 37 zásahy vede tabulku střelců a Čejková je se 32 koši na 2. místě. Do první desítky se 22 trefami prostřílel Hasnédl, který je 7.

5. kolo: Č. Budějovice B - Náchod 21:11, Tábor - Nový Lískovovec 24:17, Náchod - KK Brno B 16:30, Prostějov B - Šenov 17:12, Šenov - Prostějov B 13:16, Č. Budějovice B - KK Brno B 19:13.

6. kolo: Šenov - Kolín (12. 2.), KK Brno B - Kolín (12. 2.)

Úspěšný víkend mají za sebou mládežnická družstva Vembloud korfbal clubu Kolín.

I. LIGA DOROSTU
MS ZNOJMO - VKC KOLÍN 18:32 (12:16)

První poločas byl poměrně vyrovnaný, přesto ho vyhrál Kolín. Ve druhém poločase měl Kolín stejnou produktivitu střelby, zatímco Znojmo odpadlo. Střelci Kolína: Dvořák 8, Motáková A. 8, Paďouk 5, Literová 4, Šuhajová 4, Čihák 2, Juklová.

BRNO - NOVÝ LÍSKOVEC - VKC KOLÍN 5:17 (3:11)

Proti nejslabšímu celku soutěže táhla družstvo střelecky chlapecká část týmu, která nastřílela 12 ze 17 košů. Kolínští dorostenci v dosavadních šesti utkáních neztratili ani bod a na první Prostějov ztrácejí 3 body, ale mají tři utkání k dobru. Střelci Kolína: Dvořák 5, Motáková A., Paďouk 4, Literová 2, Šuhajová 1, Čihák 3, Juklová 2.

LIGA MLADŠÍCH ŽÁKŮ
VKC KOLÍN – NÁCHOD 11:4 (3:2)

Překvapivě hladkým vítězstvím skončilo utkání mladých Vembloudů proti lídrovi tabulky z Náchoda. V prvním poločase byl stav vyrovnaný, ale po přestávce přišel koncert Kolína. Střelci Kolína: Vedral 6, Jansa 2, Vondráčková 2, Pospíšil 1.

VKC KOLÍN - TKC DĚČÍN 12:0 (5:0)

S outsiderem skupiny neměli kolínští hráči a hráčky nejmenší problémy a hladce zvítězili bez obdrženého koše. Střelci Kolína: Kinclová 3, Jiroudková 2, Škarka 2, Dobiášová 1, Jansa 1, Kmoníčková L. 1, Pospíšil 1, Vedral 1.

VKC KOLÍN - KUTNÁ HORA 4:7 (4:3)

V dramatickém derby sice Kolín vyhrál poločas, ale po přestávce nedokázal skórovat a prohrál. I tak stále drží 2. příčku za vedoucím Náchodem. Střelci Kolína: Vedral 2, Holoubková 1, Jiroudková 1.

LIGA MINIŽÁKŮ
BRNO - NOVÝ LÍSKOVEC - VKC KOLÍN 0:14 (0:7)

Nejmladší korfbalisté Kolína si hravě poradili s družstvem Nového Lískovce a v obou poločasech nastříleli stejný počet košů. Střelci Kolína: Holoubková 3, Jiroudková 2, Kmoníčková L. 2, Pospíšil 2, Vondráčková 2, Dobiášová 1, Kinclová 1, Škarka 1, Dušek, Kmoníčková A.

NÁCHOD - VKC KOLÍN 0:11 (0:3)

Kolín bez problémů kraluje republikové skupině minižáků a dokázal to i v utkání s posledním Náchodem. Nejlepším střelcem republikové skupiny minižáků je kolínský Filip Škarka, který se v dosud odehraných utkáních trefil šestnáctkrát.