Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 22. září 2018

Kozlové dostali nabančeno, pak si spravili chuť na Banících

Publikováno: 25.1.2016 v 10:00

Ve středečním zápase 28. kola II. NHL (20. ledna) si kolínští hokejisté připsali pátou porážku tohoto ročníku.

SKLH ŽĎÁR NAD SÁZAVOU - SC KOLÍN
5:2 (3:1, 0:1, 2:0)

Kozlové začali děsivě. Už v 1. domácí vedli díky Štěpánkovi 1:0. Zanedlouho, ve 4., Kaňka přidal druhý gól. Ve 14. už to bylo 3:0 pro Žďár, když skóroval nejaktivnější hráč vítězů Štěpánek. Z této rány se už hosté nevzpamatovali. Přesto dokázali ještě v 19. skórovat zásluhou Skokana - 3:1. Ve II. třetině se Kozlové sice přiblížili domácím na rozdíl jedné branky - ve 28. se trefil Zumr - 3:2, ale vyrovnat se jim už nepodařilo.

V 57. Žďár navíc vsítil gól z přesilovky. Dal ho Vítek - 4:2. Ke konci se hosté zkusili nepříznivý stav korigovat ve hře bez brankáře, ale v 60. Kaňka stanovil konečný výsledek - 5:2.
Na webových stránkách žďárského týmu trenér SC Kolín Jiří Seidl zhodnotil utkání těmito slovy: „Z naší strany to bylo hodně špatné utkání, soupeř nás přehrával skoro ve všem, hlavně v té první třetině, kterou jsme prohráli 3:1. Tam jsme vůbec nestačili se soupeřem bruslit a z toho pramenily naše chyby. A od toho se pak odvíjel celý zápas a už jsme se do něj pořádně nedostali. I když jsme snížili na 3:2, tak přesto jsme neměli žádný větší tlak a moc šancí, ze kterých bychom mohli vyrovnat, případně utkání otočit.“

Vyloučení 3:4, využití přesilovek 1:0. Sestava Kolína: Moravec – Pácal, Hanzl, Skokan, Voženílek, Březina, Suchý – Veselý, Semirád, Malý – Jankovský, Zumr, Morkes – Chvojka, Kadlec st., Ježek – Navrátil.

V sobotu 23. ledna Kozlové přivítali soupeře, který pařil v minulé sezóně k nejnebezpečnějším, ale v současnosti jejich síla uvadla. Důkazem je toho desítka, jíž Kolínští dosáhli.

SC KOLÍN – BANÍK SOKOLOV
10:3 (3:0, 5:2, 2:1)

Už začátek duelu nasvědčoval tomu, že si domácí zamlsají. V 6. otevřel skóre Pácal (Veselý, Malý), za pár vteřin se radoval Zumr – 2:0. Ten přidal i třetí gól Kolína z trestného střílení – 3:0. Nejvýživnější třetinou byla ta druhá, v níž padlo celkem 7 branek. Ve 23. se trefil Voženílek – 4:0. Pátou branku vsítil v 25. Semirád a šestou ve 26. Jankovský – 6:0. Na 7:0 upravil ve 31. Ježek. Teprve potom se dostali ke slovu hosté. Ve 33. korigoval stav Gombár – 7:1. Jenže skoro hned vzápětí, ve 34., potěšil domácí diváky svým druhým zásahem Ježek – 8:1. Ve 40. gólem do šatny snížil Kukla – 8:2.

I v poslední třetině měli navrch Kozlové. Hned ve 41. se mezi střelce zapsal podruhé Jankovský – 9:2. Baníci se nevzdali a aspoň potřetí korigovali výsledek Bombárem -9:3. Bylo to těsné, ale chvíli před koncem dosáhl desáté branky Veselý – 10:3. V tomto zatím výtečném ročníku, do jehož konce základní části chybí 5 zápasů, první.

Vyloučení 2:5, využití přesilovek 2:0. Diváci: 901. Sestava Kolína: Sejpal – Pácal, Hanzl, Skokan, Voženílek, Barták, Březina, Suchý – Veselý, Semirád, Malý – Jankovský, Zumr, Morkes – Navrátil, Chvojka, Ježek – Kadlec ml., Hlavatý, Jelínek.

Ukliďme svět, ukliďme Kolín!Zemřel první kolínský diskžokejVe městě se objeví 65 infopanelůChtějí budoucí zastupitelé měnit výši daně z nemovitosti v Kolíně?