Kozlové v derby zdolali tým Nymburka na jeho ledě, skončili třetí a v play off vyzvou tým Klatov

Publikováno: 26.2.2019 v 9:00

41. kolo
Nymburk – Kolín
2:3 (1:2, 1:0, 0:1)

Derby skončilo vítězně pro Kolín a rozhodlo o celkovém pořadí a nasazení do play off. V zápase se hrálo o celkovou třetí pozici a vybojovali ji Kozlové, a tak v play off vyzvou Klatovy. Na čtvrtý Nymburk připadne Sokolov.

Začátek utkání patřil Kolínu. Odměnou byly dva puky v nymburské síti. Ten první zařídil Václav Jankovský. Zavezl puk do pásma, prosadil se přes dva hráče a taky přes gólmana. Minutu a čtvrt na to se prosadila dvojice Martínek - Procházka.

První jmenovaný zavezl puk do pásma, vyměnil si ho s Procházkou a skóroval. Během necelých dvou minut Kolín vedl 2:0.

Domácí ale zůstávali ve hře. Ještě v první třetině totiž proměnili přesilovku, a tak byli na dostřel. Vyrovnat se jim podařilo před koncem druhé třetiny, kKdyž Kříž tečoval Stehlíkovu střelu od modré. Do třetí třetiny se tak šlo za vyrovnaného stavu a o třetí místo tabulky se bojovalo od nuly.
Krok směrem k výhře udělali Kozlové ve čtyřicáté sedmé minutě.

Pýcha ve středním pásmu našel rozjetého Jankovského, ten obehrál nymburského obránce a našel Šafránka, který zavěsil pod víko. To byla nakonec rozhodující akce utkání a vítězný gól. Gól, který poslal Nymburk na konečné čtvrté místo tabulky a Kolín na třetí.

"První třetinu jsme měli herní převahu, vstřelili jsme dva rychlé góly a dostali jsme se do herní pohody. Ve druhé polovině druhé třetiny jsme trochu polevili a nabídli jsme soupeři šanci, ale poslední třetinu jsme bojovali a vítězství jsme doslova ubojovali," popsal utkání vedoucí Kolína Josef Nutil.
Tereza Marvánková Hölzlová

Branky: 10. Knesl (Rittig, Kolouch), 37. Kříž (Stehlík, Jirásek) – 6. Jankovský (Malý, Šafránek), 8. Martínek (Procházka), 47. Šafránek (Malý, Jankovský).
Rozhodčí: Šperl – Beneš, Kurtin. Vyloučení. 4:5. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 700.

Sestava Kolína: Sejpal, Martínek – Březina, Pýcha, Hanzl, Jelínek, Havelka, Barták, Bezděk – Jankovský, Šafránek, Malý – Netušil, Zumr, Kozák - Procházka, Martínek, Němec – Pilný.