Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 17. června 2019

Kozlové ztratili zápas na ledě Dvora Králové a nedařilo se jim ani doma, takže v tabulce spadli na čtvrté místo

Publikováno: 14.2.2019 v 13:00, Aktualizováno: 13.2.2019 v 13:00

37. kolo:
Dvůr Králové – Kolín
2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Led Dvora Králové je letos pro kolínské hokejisty zakletý. Nedokázali tam vyhrát ani podruhé. V poslední době je tradicí, že Kolín otevírá skóre utkání hned v úvodu. Tentokrát to bylo ve druhé minutě. Kapitán Malý dojel kotouč v útočném pásmu, vystřelil a mohl se radovat.To bylo ale naposledy v zápase.

Pak už gólově úřadovali jen domácí. Moc branek totiž tento zápas nenabídl. Dvůr Králové srovnal ještě v první třetině. Při signalizovaném vyloučení si domácí vytvořili tlak a přetavili ho v gól. A pak se Kolínu vymstila chyba na začátku třetí třetiny. Nedůraz v obraně znamenal vedoucí branku Rodosu. A nakonec taky vítěznou.

"Nechávali jsme domácím hodně prostoru, když byli na kotouči. Druhou polovinu zápasu jsme měli značnou převahu, i jsme soupeře přestříleli, ale chyběla nám koncovka, a ještě větší důraz v soubojích," řekl k utkání vedoucí týmu Kolína Josef Nutil.

Kolín zůstal po utkání v tabulce třetí. Ale Nymburk, který má šňůru šesti výher v řadě, se v tabulce na Kozly dotáhl. Boj o třetí místo tabulky mezi sousedy v tabulce i na mapě bude tedy pokračovat i nadále.

Branky: 15. Fořt (Franc), 47. Dušek (Půhoný, Hoskovec) – 2. Malý.
Rozhodčí: Ondráček – Křivohlavý, Klouda. Vyloučení: 6:5, navíc TS za faul Tonra (DVK) a TS za faul Netušila (KOL). Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:1, 0:0, 1:0. Diváci: 380.

Sestava Kolína: Sejpal – Březina, Pýcha, Jelínek, Hanzl, Barták, Havelka, Bezděk – Jankovský, Šafránek, Kozák – Zumr, Martínek, Malý – Netušil, Pochobradský, Němec – Pešek, Pilný, Kadlec.

38. kolo:
Kolín – Klatovy¨
3:6 (1:2, 2:1, 0:3)

Kozlové padli s Klatovy a v tabulce seskočili na čtvrté místo. Nymburk totiž vyhrál v prodloužení.
V utkání padla zase rychlá branka, po delší době ale ne z hole Kolína. Udeřili totiž hosté, z mezikruží po zemi.

Kolín neotálel s vyrovnáním. Zpoza branky našel Jankovského Šafránek a hráč s číslem 73 pak uklidil puk do rohu branky. Jenže do kabin nesly vedení stejně Klatovy. Kolín ztratil puk v obranném pásmu, a to bylo potrestáno - 1:2.

Ve druhé třetině šli domácí dokonce do dvougólové ztráty, když dovolili soupeři skórovat ve vlastním oslabení. Ale nevzdávali to a dotáhli se. Dvakrát proměnili přesilovku, nejprve z kruhu přesně zamířil Netušil, pak v poslední minutě po ose Pýcha, střela Netušil a dorážka dal Šafránek gól na 3:3.

Zápas tedy začínal od začátku. Dlouho se hrálo vyrovnaně. Mohl vyhrát každý. Dokonce Šafránek sahal po vedoucím gólu, ale jeho puk hosté se štěstím vymetli z brankoviště. Zlomový moment přišel zanedlouho. Sudí velmi diskutabilně vyloučil kolínského Hanzla za sevření puku rukou a tuto přesilovku tým hostí proměnil.

Navíc pak po velké šanci Kolína a brejku zvýšil náskok na dvougólový a bylo hotovo. Kozlové v závěru otevřeli hru, ale místo snížení daly šestý gól Klatovy a nebylo co řešit.

Kolín spadl na čtvrté místo a v posledních třech zápasech základní části bude ještě bojovat o konečné místo třetí. K dispozici bude mít i duel s Nymburkem.

Branky: 5. Jankovský (Šafránek, Březina), 32. Netušil (Březina, Šafránek), 40. Šafránek (Netušil, Pýcha) – 2. Roubal D (Roubal J., Sysel), 10. Michel (Tulačka), 26. Rubner (D.), 53. Rubner (Tulačka, Houfek), 55. Rubner (Roubal D.), 59. Hanzlík (Vavřička, Michel).
Rozhodčí: Battěk – Kettner, Bohuněk. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. Oslabení: 0:1. Třetiny: 1:2, 2:1, 0:3. Diváci: 724.