Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 17. října 2019

Kraj přestane vyplácet žákovské jízdné

Středočeský kraj je největším krajem v Česku. ČSSD a komunisté, kteří region dosud vedli, skončili spolu s částí TOP 09 v opozici.

Kraj přestane vyplácet žákovské jízdné
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 27.11.2016 v 16:00, Aktualizováno: 22.11.2016 v 20:00
Rubrika: Zpravodajství

Nová hejtmanka Jaroslava Jermanová (ANO) v rozhovoru pro MF Dnes prohlásila, že nechystá na kraji žádné čistky. Prý jen provede audity a schopné úředníky si ponechá. Ti, kteří auditem neprojdou úspěšně, skončí, ale rozhodně prý nepůjde o žádnou revoluci. Skončí také vyplácení žákovského jízdného. „V koalici už jsme se shodli, že školní jízdné, které je krajem vypláceno, je nespravedlivá sociální dávka. Předpokládám, že ji zrušíme už 24. listopadu. Kraj tu není od toho, aby vyplácel sociální dávky, a těch čtyřicet milionů, o které se jedná, se dá využít efektivněji. Třeba na vybavení do mateřských škol nebo do středních škol,“ řekla hejtmanka. Též se vyjádřila ke kuloárním zvěstem, že se novým ředitelem kladenské nemocnice stane někdejší hejtman za ODS Petr Bendl. „To je opravdu velký drb. Nicméně i já už jsem ho slyšela, protože ta zpráva v Kladně vzbudila velké vášně. Ptala jsem se na to přímo Petra Bendla a on mi řekl, že o žádnou takovou funkci neusiluje. Považuji to tedy jen za poplašnou zprávu. O případných změnách se ještě povede diskuse,“ prohlásila Jermanová.

Autor článku: Petr Soukup
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM