Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 23. května 2018

Kraj přidá pracovníkům sociálních služeb

Středočeský kraj připravuje navýšení mezd sociálním pracovníkům. "Ministerstvo práce už peníze navíc na tyto účely poskytlo. Dotační kolo za Středočeský kraj je již v administrativním procesu, žádosti začneme přijímat na konci července. Vedení kraje už v polovině června připravilo návrh a komplexní metodiku, dřív než uvolnilo peníze ministerstvo,“ uvedla hejtmanka Jaroslava Jermanová.

Kraj přidá pracovníkům sociálních služeb
Foto: redakce KP
 
Publikováno: 4.8.2017 v 6:00, Aktualizováno: 2.8.2017 v 20:00
Rubrika: Zpravodajství

„Středočeský kraj už obdržel 125 milionů korun na navýšení platů zaměstnanců v sociálních službách. Pro pokrytí navýšení platů u všech poskytovatelů sociálních služeb registrovaných v síti poskytovatelů v kraji by ale kraj potřeboval zhruba dvojnásobek,“ doplnila radní pro oblast sociálních věcí Jaroslava Němcová. Peníze jsou podle vedení kraje naprosto nedostatečné. Zařízení zřizovaná krajem mají jistotu do konce roku - zastupitelstvo schválilo z rezervy pro tyto účely až 85 milionů korun. Ostatní poskytovatelé (ti, které nezřizuje kraj) obdrží pouze prostředky z dotace ministerstva a budou muset na dofinancování hledat jiné zdroje, pokud budou chtít, aby mzdy a platy mohli reálně navýšit. „Napsali jsme v kontextu nedostatku peněz dopis paní ministryni Marksové a požádaly s hejtmankou o schůzku. Zároveň řešíme velký problém s navýšením platů zdravotním sestrám poskytujícím ošetřovatelskou péči v zařízeních sociálních služeb. Na ně se prokazatelně vztahuje rozhodnutí vlády o navýšení, ministerstvo zdravotnictví však na to ale peníze neuvolnilo. Zdravotní sestry budeme v našich krajských zařízeních také sanovat ze zmiňované a schválené rezervy. Situaci se snažíme aktivně řešit s Asociací krajů ČR a danými ministerstvy,“ dodala Němcová.

Autor článku: Jiří Červín
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM