Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 18. června 2019

Kraj se opět sešel s Číňany

Radní Středočeského kraje v čele s hejtmankou Jaroslavou Jermanovou jednali na krajském úřadu se zástupci východočínské provincie Če-ťiang (Zheijang) o další spolupráci. Delegaci vedl guvernér provincie Yuan Jiajun.

Kraj se opět sešel s Číňany
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 15.8.2017 v 16:00, Aktualizováno: 13.8.2017 v 20:00
Rubrika: Zpravodajství

Provincie Če-ťiang je jedním z nejsilnějších ekonomických center ve východní Číně. V loňském roce dosáhla ekonomická produkce provincie 699,8 miliard dolarů, najdeme v ní například společnost Alibaba nebo největší přístav na světě, ze kterého ročně vyplují stovky milionů kontejnerů. Po oblasti Sečuán, která již je partnerem Středočeského kraje, by hejtmanství rádo rozvinulo bližší spolupráci také s Če-ťiangem. „Shodli jsme se na spolupráci ve třech postupných fázích. Prvním krokem by mělo být vybudování logistického centra po střední a východní Evropu, v návaznosti na něj by mělo vzniknout obchodně-průmyslové centrum a v poslední fázi centrum pro e-commerce. Všechny tyto aktivity by Středočeskému kraji měly přinést stovky pracovních míst a zvýšit jeho význam v obchodních vztazích v celé střední Evropě,“ řekla hejtmanka.

Autor článku: Jiří Červín
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM