Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 19. října 2017

Kriminálníky doženou leda dobří policajti. Taky vám něco štípli, ukradli či vyčabračili?

Kriminálníky doženou leda dobří policajti. Taky vám něco štípli, ukradli či vyčabračili?
 
Publikováno: 16.3.2014 v 12:00, Aktualizováno: 11.3.2014 v 14:00
Rubrika: Zpravodajství

Kriminalita v Kolíně se dotkla každého. Začnu třeba od sebe. Kolik bicyklů mi bylo odcizeno, ani nespočítám. Ten poslední na Karlově náměstí u redakce pod kamerou z Rubešovy ulice. Když jsem se dotazoval, zda lze inkriminovaný moment přehrát, strážník mi sdělil, že kamera nemá záznam.

Dále mě několikrát okradli cikáni - jeden z nic byl natolik slušný, že doklady zahodil, abych je pak mohl najít. Mezi Romy mám mnoho kamarádů a je mi líto, že je házíme do jednoho pytle. Mladí "Rómáci" nám také vykradli zkušebnu a s ní i mojí vzácnou kytaru Fender Stratocaster. Manželce štípli peněženku, stejně jako vyčabračili tchýni. Moje rodiče se několikrát stali obětmi podvodných lapků.

Jistěže policisté řeknou zcela správně, že si máme dávati pozor na zloděje, tak se nám kdysi smáli Švýcaři, proč zamykáme auta. Tam se fakt nekradlo, už to není pravda, a když si někdo zapomněl šrajtofli v restauraci, druhý den ji našel i se všemi franky. V Kolíně dokonce natrefíte na tutové kapsářky, přijedou odjinuď, jsou oblečené v kůži a mluví nesrozumitelným jazykem. Projdou obchodní centra a mají na nový kožich... My zapláčem a jdem k Vietnamcům pro baloňák.

Minulý týden kluk s batohem cosi šlohnul v Bille na náměstí Republiky. Ostraha kšeftu se za ním hnala až kamsi za Palmu, hledali ho i strážníci. No a prodavačkám, říkají aby zloděje raději nestíhaly, nebo do nich zapíchne kudlu. To je drobná kriminalita, o které dneska policie i radnice mluví. Je to sice nepříjemné, ale nejde vám o život jako jinde. Vraždy jsou na okrese třeba dvě za rok, pedofilové mají těžké roky... a zlodějíčkové? "Ty to kolo stále máš, jen na něm jezdí někdo jiný," utěšuje mě zoufalého kolega.

Vzpomínáte na starostu New Yorku Giullianiho? Tam, v chloubě západního světa, nebylo možné do lectkerých čtvrtí vstoupit bez úhony. Ačkoliv si nikdo nevěděl rady, Giulliani omezil kriminalitu od roku 1992 do 96 o 50 procent! Možná ta statistika, jako každá a zvláště policejní, poněkud lže. Já ani ale nechci kritizovat práci české policie, protože vím, že tam dobří policajti makají a spíš doplácejí na šledriány a kariéristy. To by ovšem měli jejich velitelé vážit. Jenom jestli ti vedoucí policisté nejsou třeba zrovna kariéristé a šlendriáni.

Vždy záleží na konkrétním policistovi, tak jako na konkrétním pekaři či novináři.
Foto: Archiv KP
Autor článku: Jiří Červín
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Hokejoví kolínští Kozlové dokázali v Táboře porazit vedoucí KohoutyVelim a Český Brod B se v I. A třídě posunuly v tabulce výše
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM