Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 25. dubna 2019

Kritika Silvestrovského běhu byla neoprávněná. Je to více přátelské setkání než závod o ceny

Kritika Silvestrovského běhu byla neoprávněná. Je to více přátelské setkání než závod o ceny
Foto: Michal Bílek
 
Publikováno: 25.1.2015 v 7:00, Aktualizováno: 23.1.2015 v 7:00
Rubrika: Sport

Kritika kolínského Silvestrovského běhu 2014 natolik rozladila Jaroslava Říhu, který zvítězil opakovaně v jedné z věkových kategorií tohoto závodu, že se rozhodl na tuto reagovat.

Poznamenal, že závod je brán spíše jako “přátelské setkání lidí stejného zájmu a popřání si do nového roku,“ a proto je i bez startovného.

„Prvních cca 900 metrů, než se vběhne u Stap baru do lesa, bohatě stačí na roztažení startovního pole. Když jsi dobře připraven, jsou i v lese pasáže, kde je možné soupeře předběhnout. Po cca 1.200 metrech v lese při výběhu na navigaci je opět cca 900 metrů na seberealizaci. Na dráze byla sněhové pokrývka, odklidit sníh a vyčistit dráhu nebylo rozumné z důvodů pracnosti v porovnání s důležitostí. Pustit běžce na neuklizenou trať by se rovnalo hazardu se zdravím (podklouznutí a možné úrazy). Po dráze by šlo jistě pobíhat, ale ne závodit,“ proto závod startoval od umělé trávy přímo na silnici, řekl Jaroslav Říha.

„Myslím, že jít do tohoto závodu s tím, že právě tady prodám beze zbytku vše, co jsem natrénoval za sezonu, není asi nejlepší nápad,“ dodal.

Silvestrovský běh je jako čtvrtý závod v pořadí na závěr sezóny, který pořádá atletický oddíl Sokol Kolín atletika. „Tři hlavní klání - KVOK, Kolínská 10 a Drozdův lesní běh, mají vše po čem pisatel plakal. Jak startovné, tak vyhlášení všech věkových kategorii, ceny pro nejlepší a tombolu pro všechna startovní čísla. Tyto závody se bez sponzoringu kolínských podnikatelů „neobejdou“. Navrch kritikovi připomíná, že šatny a sprchy v zázemí stadionu byly otevřené a pro ty, co doběhli a měli zájem, bylo připraveno 10 litrů grogu, 10 litrů svařeného a 25 litrů čaje. Závěrem pisateli přeje hodně sportovních úspěchů s dovětkem, že se pro něho zasadí u ředitele závodu o rezervaci pozice ve středu první řady při startu dne 31. prosince 2015, dokončil obhajobu Silvestrovského běhu Jaroslav Říha.

Zopakujme si, čeho se kritika týkala. Tomáš Kurfürst napsal: „Na Silvestra jsem běžel už 55. ročník (pro mě první) závodu v Borkách. Startovné (nepochopitelně) žádné, ceny žádné. Vítězové dostali šumivé víno. Celé to na mě působilo neorganizovaně. Pochybuji, že by se nenašlo několik místních firem, které by si chtěli udělat (smysluplnou) reklamu. Jediná Sportea, celkem nová běžecká prodejna, která sídlí v budově O2. Každý registrovaný běžec dostal poukázku na slevu, vítězové o něco vyšší. Alespoň jsem si připadal, že to nějak žije. Celkově mě akce dost zklamala. Taková tradice, a nic. Vůbec se nevyužilo toho skvělého zázemí atletického stadionu. Mělo se startovat právě na něm, aby se běžci měli šanci rozdělit podle svých schopností. V lesoparku už to bezpečně nešlo. Úzká cesta to nedovolila.

Když musíte své tempo přizpůsobovat někomu slabšímu, je to k vzteku. Já tam šel jako rekreační běžec s tím, že do toho dám vše. Další ročník se na startu postavím do první linie a budu mít klid.“

Autor článku: meč
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM