Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 12. prosince 2019

Kuličkovou dráhu s pěti otevřou v pátek

Podle původního záměru kolínské radnice měla už před rokem vzniknout na centrálním dětském hřišti U Nemocnice první kolínská kuličková dráha.

Kuličkovou dráhu s pěti otevřou v pátek
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 6.9.2019 v 7:00, Aktualizováno: 5.9.2019 v 20:00
Rubrika: Zpravodajství

Město při její přípravě ale narazilo na předem neovlivnitelný faktor - do vypsaných výběrových řízení na zhotovitele dráhy se nikdo nepřihlásil, a to nejen napoprvé, ale ani ve dvou dalších pokusech. Úspěch se dostavil až letos na jaře, kdy se ve čtvrtém výběrovém řízení utkaly hned dvě firmy, z nichž ta vítězná se zavázala kuličkovou dráhu postavit za 694 tisíc korun. Za tuto částku na dětském hřišti vyrostlo pět různých drah, umístěných vedle sebe do betonem zpevněného svahu. Kuličky se pouští z vysoko umístěného startu a vlastní vahou se ovalí dolů. Dráhy, respektive jejich pryžový povrch, jsou rozlišeny pěti barvami a nabízejí různé typy tras, jako třeba bobovou dráhu či slalom mezi desítkami zvonků různých velikostí. K slavnostnímu otevření dráhy dojde v pátek 6. září v 10 hodin za účasti zástupců automobilky TPCA, která vznik této atrakce finančně podpořila. Od té chvíle bude kuličková dráha sloužit i "veřejnosti", v tomto případě především dětem.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Dětský jarmark ZŠ Bezručova pod záštitou České spořitelny
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
   
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM