Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 25. srpna 2019

Kuželkářka Vacková pátou nejlepší juniorkou v České republice. Dejdová vyhrála kvalifikaci, ve finále neuspěla

Kvalifikačními síty krajských přeborů, případně mezikrajovými semifinále, se nominovalo na mistrovství České republiky v kuželkách šest zástupců Sokola Kolín v pěti kategoriích.

Kuželkářka Vacková pátou nejlepší juniorkou v České republice. Dejdová vyhrála kvalifikaci, ve finále neuspěla
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 15.5.2015 v 9:00
Rubrika: Sport

Největší medailové ambice měla dvojice kolínských juniorek, Jitka Vacková a Nikola Plačková. Ty se v sobotu musely vyrovnat nejen s dalšími třiačtyřiceti soupeřkami, které s nimi bojovaly o postup do nedělního čtyřiadvacetičlenného finále, ale i s novou kuželnou na pražském Žižkově. Plačková výkonem 524 postoupila z 12. místa a Vacková po náhozu 510 jako poslední postupující. Ve finále se více dařilo Vackové, která výkonem 539 skončila na 5. příčce. Naopak se nezadařilo Plačkové, která shodila 486 kuželek a obsadila 24. místo. Stejnou příčku obsadila i v kombinaci (součtu výsedků obou dnů) a Vackové připadlo 13. místo. Vítězkou v této kategorii se stala kolínská odchovankyně, Vlata Kohoutová, hrající v barvách mistrovské Slavie Praha.

Obrovský šok připravila svým 47 soupeřkám ve Vracově Zdeňka Dejdová, když se do čtyřidvacetičlenného nedělního finále seniorek, kvalifikovala z 1. místa díky suverénně nejlepšímu náhozu 573. Bohužel ne každý den je posvícení, a tak se tlak, který na sebe Zdeňka připravila, ukázal být příliš veliký. Ve finále porazila 489 kuželek a skončila na 23. místě. V kombinaci pak brala 11. příčku.

Vyrovnanými výkony se v kategorii žen prezentovala v Přerově Michaela Moravcová. Do nedělního finále se díky náhozu 551 kvalifikovala ze 17. místa ze 48 účastnic. Finále ji vyšlo ještě lépe a díky výkonu 559 poražených kuželek se prodrala do první desítky a skončila na 8. místě. V kombinaci ji součet obou výkonů přisoudil konečnou 11. příčku.

V kategorii mužů měl Kolín na nové poděbradské čtyřdráze zastoupení v osobě Romana Weisse, který na tomto vrcholném podniku není žádným nováčkem. Tentokrát se mu však nezadařilo a do nedělního finále po výkonu 546 nepostoupil.

Nejmladším kolínským zástupcem na nejvyšším republikovém klání jednotlivců byl starší žák Jaroslav Hanuš. Při svém prvním vystoupení na této úrovni rozhodně nezklamal a výkon 423 mu přisoudil 18. místo. Od 16. příčky a nedělního finále ve sprintu ho dělilo pouhých 5 kuželek.

Vedení oddílu všem svým hráčkám i hráčům děkuje za skvělou reprezentaci Sokola Kolín.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM