Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 24. dubna 2019

Kvasový chléb z Husovy ulice

Na první pohled by se zdálo, že pekáren je v Kolíně nadbytek, a to dokonce ne ledajakých. Z domácích je to samozřejmě zejména Hankovec snad s největším prodejním pultem na světě, pak Žalud s mnoha obchody roztroušenými po Kolíně, z přespolních například kutnohorský Středa, Činěveská pekárna a třeba i Italská pekárna s tradičními recepturami z apeninského poloostrova a italským pekařem.

Kvasový chléb z Husovy ulice
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 17.3.2017 v 6:00, Aktualizováno: 16.3.2017 v 19:00
Rubrika: Zpravodajství

Pro mnohé bylo tedy překvapením, když 1. března otevřela v Husově ulici vedle Spořitelny svoji provozovnu černokostelecká Pekárna Fetter. Majiteli jsme položili dvě otázky.
 
* Co nám můžete o vašem pekařství prozradit? 
 
Naše pekařství, nebo spíš můj koníček, vznikl asi před dvěma roky a následně jsme pečivo a chléb začali prodávat na našich dvou provozech, což je Pizza-Drive v Kostelci nad Černými lesy a na P-D Vojkov nedaleko Říčan. Specializovanou prodejnu na chleba a pečivo jsme otevřeli první teď v březnu, a to u vás v Kolíně. 
 
* V jakém objemu pečete, kolik druhů chleba ve vaší prodejně nabízíte a který z nich jde nejvíc na odbyt? 
 
Zatím pečeme ve stovkách kusech. Každý den vyrábíme tři druhy kvasového chleba, několik druhů kvasového pečiva, kvasové koblihy a sladké koláče jako třeba makovec, máslový koláč, tvarožník, mrkvový dort a další. V plánu jsou i kvasové loupáky... Nabídka se mění dle přání zákazníků a našeho vývoje. Všechen náš chléb a pečivo je na kvasu. Nejvíc se prodává pšenično-žitný chléb, ale zákazníci mají velký zájem i o chléb s červenou řepou, žitno-pšeničný, celozrnný... Nabízíme jak klasický chléb, tak pečivo italského typu - foccacio s olivami, s česnekem a rozmarýnem.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM