Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 14. října 2019

Květinářku si ženy zvou i domů

Květinářku si ženy vybírají podobně jako kadeřnici a obvykle jí zůstávají věrní. Platí to i v případě Anety Kaftanové, která má i při svém mládí širokou klientelu.

Květinářku si ženy zvou i domů
Foto: Vladimír Sládek
 
Publikováno: 4.10.2019 v 23:50
Rubrika: Zpravodajství

Díky rodinnému zázemí si mohla dovolit i investici do kvalitního vzdělání. Letos ukončila Mistrovskou školu floristiky v Hradci Králové a v Kolíně je zřejmě jedinou osobou, která má právo používat titul ´Mistr florista´. Pracuje v nově adaptované prodejně Květinka v centru Kolína, v Kutnohorské ulici. Ve svém království je obklopená květinami, stuhami a v depozitáři má zásoby tisíců dekoračních doplňků - přízdoby tříděné podle barev a typů, které může s pomocí tavné pistole na počkání doplnit do požadované aranže.
Většinu času tráví za prodejním pultem a její práce je rozmanitá tak, jako její zákazníci. Kromě vázání kytic žádají zájemci dekorační věnce nebo si prosí sesadit květiny do truhlíků určených na okno. Většina z nich má svoji představu, a tak vznikají na zakázku i pugéty dozdobené stočenými bankovkami, cigaretami, klobásami, balenými bonbóny apod. Móda přináší ze světa každý rok jiné ladění barev a trendy. Nyní jsou třeba celkem oblíbené květinové boxy v krabicích s mašlí.
Některé ze stálých zákaznic si zvou květinářku i domů, aby jim v bytě udělala sezónní výzdobu či kytice do váz, minulý rok zdobila u jedné z klientek i vánoční stromeček. Občas floristka z Květinky uplatní své know-how pro aranžování prodejen či kadeřnických salonů. Připravila například aranži do vstupu Naivního restaurantu či do kosmetického salonu v Parléřově ulici.
Protože v Květince sídlí i svatební agentura, podílí se Aneta Kaftanová každý týden i na přípravě svateb. Na starost má obvykle zdobení aut, umístění květin na stoly v restauraci i aranže oddávacího stolku a zátiší pro svatby v plenéru. Nejvíc si vyhraje se svatebními kyticemi, které nabízí v několika typech od klasické kulaté až po převislou. Pokud dostane volnou ruku, vznikne většinou barevná kytice s kombinací třeba až pěti druhů květin.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM