Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 24. června 2019

Kvůli Třídvorské ulici se Kolín zřejmě bude soudit

Minulý týden došlo v Třídvorské ulici k havárii, která je pro tuto důležitou výpadovku z města směrem na Pardubice v posledních měsících typická.

Kvůli Třídvorské ulici se Kolín zřejmě bude soudit
Foto: Vladimír Sládek
 
Publikováno: 3.10.2018 v 7:00, Aktualizováno: 2.10.2018 v 20:00
Rubrika: Zpravodajství

Mezi křižovatkami Třídvorské s ulicemi K Vinici a Říční se v úterý 25. září ve vozovce objevily dva propady nad kanalizací, která je v havarijním stavu. Zpočátku se Třídvorskou ulicí jezdilo jednosměrně, po několika hodinách ale byl daný úsek úplně uzavřen. Nákladní automobilová doprava byla odkláněna už od Konárovic, aby se do této lokality vůbec nedostala, zatímco osobní automobily uzavřený úsek míjely provizorní objížďkou úzkou ulicí Říční. Kalamita v okolí Třídvorské ulice skončila až o dva dny později, kdy se podařilo propad zaplnit a povrch silnice uvést do provozuschopného stavu.
O kompletní opravě Třídvorské ulice se intenzivně mluví už několik měsíců, momentálně se ale nachází v patové situaci. Třídvorská ulice je jednou z městských výpadovek vlastněných Středočeským krajem. Sítě pod silnicí jsou ovšem městské a v době, kdy čtete tyto řádky, měla být jejich rekonstrukce již téměř dokončená. Povedlo se to však jen částečně. Pod silnicí je nově položen vodovodní řad, nová kanalizace zůstává zatím ve sféře idejí.
Zakázku na výměnu kanalizace získala letos ve výběrovém řízení společnost Pohl z Roztok. Mezi sedmi uchazeči byla nejlevnější a hodlala kanalizaci vyměnit za zhruba 21 miliónů korun. Město přitom odhadovalo, že zakázka by mohla být až o 8 miliónů korun nákladnější.
Příběh však neskončil happyendem, slibná firma s dobrými referencemi překvapivě do práce nenastoupila s odůvodněním, že poklady pro zakázku nebyly dostatečné. Město je následně nechalo přezkoumat soudním znalcem, který v nich neshledal žádné chyby. V létě pak firma předložila Kolínu návrh na ukončení smlouvy dohodou, který podle místostarosty Michaela Kašpara město razantně odmítlo. "Firma už je vystavena sankcím, které budeme uplatňovat," řekl Kašpar.
Je velmi pravděpodobné, že firma už na kolínském Zálabí své krumpáče do vozovky nezasekne. Vcelku oprávněně se nabízí domněnka, že firma lidově řečeno "podsekla" zakázku a pak chtěla taktizovat. Věc zřejmě vyřeší až soud, budoucnost Třídvorské ulice je ale nyní každopádně značně nejasná.
Podle pravděpodobného scénáře dalšího vývoje vypíše město Kolín nové výběrové řízení a rekonstrukce se odsune na jaro. Nebyl by to takový problém, kdyby na tuto zakázku nenavazovaly další plánované investice. Pro letošek byly v kraském rozpočtu peníze na nový asfalt, v dalším roce měl vzniknout velký kruhový na křižovatce tří ulic, Třídvorské, K Vinici a Tovární (v PRESu jsme o záměru už několikrát psali) a v Třídvorské měla vzniknout i cyklostezka a chodník. Těžko odhadovat, do jak vzdálené budoucnosti budou nyní tyto stavby odsunuty.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM