Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 18. února 2019

Letní kino hraje od pondělí do neděle

Při příležitosti zahájení provozu kolínského letního kina v zahradě za Ztracenou uličkou jsme se ředitele Kina 99 Petra Hejcmana zeptali i na další zajímavosti, které se nejnavštěvovanější kulturní instituce v Kolíně týkají.

Letní kino hraje od pondělí do neděle
Foto: Vladimír Sládek
 
Publikováno: 12.7.2018 v 7:00, Aktualizováno: 11.7.2018 v 23:00
Rubrika: Zpravodajství

* Jak jste spokojený s letošní návštěvností svého dvousálového kina? Roste zájem diváků v porovnání s minulými lety?

Mohu tvrdit, že návštěvnost kina je do současného data vyšší než v minulých letech, a to považuji za úspěch, neboť dnešní doba s sebou, jak všichni víme, přináší také možnost stáhnout si z internetu i premiérové filmy někdy třeba jen pár dnů po premiéře. Jsem potěšen, že i přes tuto skutečnost počet diváků neklesá.

* V létě bude řada fanoušků kina na dovolené. Co nabídnete těm, kteří zůstanou v Kolíně?

Ano, Kolín je známý tím, že se v době prázdnin vylidní, ovšem těm, kteří ve městě zůstanou, nabídneme přitažlivý program. Diváky čekají festivalové filmy z Karlových Varů, snímky z Letní filmové školy v Uherském Hradišti, trhákem léta může být očekávaný druhý díl "Mamma Mia Here We Go Again", pro děti pak třetí díl cyklu "Hotel Transylvánie" s podtitulem "Příšerózní dovolená". Počítáme i s premiérou českého filmu "Chata na prodej", a to za účasti jeho tvůrců, a kromě nich to samozřejmě budou další thrillery, dramata, komedie, horory, filmy pro dospělé i děti, které budeme promítat nejen v kamenném kině, ale také v letňáku. Pro veškerý program doporučuji divákům navštívit webové stránky kina kino99.cz

* Jak se vám podařilo získat vybrané filmy z MFF Karlovy Vary už na červenec?

Ve spolupráci s distributorem filmů Aerofilms jsem vyjednal podmínky a kolínské kino tak zapojil do dalšího ročníku akce "Vary ve vašem kině", kterou tento distributor už potřetí ve spolupráci s KVIFF Distribution pořádá. Diváci, kteří navštíví naše kino od 23. do 27. července, tak mají možnost zažít a vidět výrazné filmy karlovarského festivalu, a to jen s krátkým časovým odstupem po jeho skončení.

* Je záměr vašeho kina připomenout v červenci výročí slavného režiséra Ingmara Bergmana výjimečný nebo se o to snaží i jiná česká kina?

Nejsem si jist, zdali jiná kina zařadila snímky Ingmara Bergmana do svého programu, ale letos probíhají bergmanovské oslavy na celém světě. Jde o jednoho z nejvýznamnějších filmařů všech dob a zařadit jeho snímky do programu pro mě bylo ctí. Nejen, že si fanoušci filmu připomenou Bergmanovu tvorbu v době 100. výročí jeho narození, ale i ostatní diváci mohou od neděle 29. července zhlédnout v našem kině tři filmy - stejné, jaké jsou ve výběru Letní filmové školy v Uherském Hradišti.

* Letní kino v zahradě za Ztracenou uličkou vstupuje v pátek 13. července do své třetí sezóny. Změní se letos něco v technickém vybavení kina?

Tou největší novinkou pro letošní sezónu letňáku budou projekce premiérových filmů. Promítat budeme od pondělí do neděle za běžné vstupné ve vysoké kvalitě. Plátno, sedadla, toalety a občerstvení, to vše bude zajištěné stejným způsobem jako v loňském roce, za počasí však neručíme. Protože venkovní promítání může zhatit déšť, nepočítáme s možností předprodeje či s rezervací míst. Vstupenky se budou prodávat vždy až v areálu letního kina před projekcí. Nenechte se zmást naším webem, kde jsou v systému naprogramované začátky od 21.30 hodin. Jde o orientační údaj, projekce budou zahájeny vždy po setmění.

* Zaměřili jste dramaturgii letního kina na jiné publikum než v loňském roce?

Divák si může vybrat, zda uvidí premiérový film v pohodlí kamenného kina nebo venku s atmosférou letňáku. Při sestavování programu jsme mysleli i na rodiny s dětmi a páteční projekce věnovali právě jim.

* Ve foyeru Kina 99 mohou lidé vidět vaši výstavu fotografií "Tváře filmu", tedy portréty osobností, které kino v minulých letech navštívili. Kolik filmových delegací vlastně Kolín ročně navštíví? Máte již rozjednané nějaké další delegace pro letošní rok?

Každý rok je to jiné, záleží na titulech v nabídce distribučních společností. Snažím se udržovat a prohlubovat trvalé vazby s herci a filmaři, stále navazuji nové kontakty. Bez těchto konexí by bylo jen těžko možné dostat do Kolína známé či zajímavé osobnosti filmového světa. V tuto chvíli mohu prozradit pouze účast delegace k novému českému filmu "Chata na prodej", která do Kina 99 zavítá 26. července. Další jsou zatím v jednání. K výstavě mohu dodat, že bude k vidění po celou dobu letních prázdnin. Fotografie jsou z některých premiérových setkání v období 2004-2011.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM