Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 25. června 2018

Léto se spoustou kulturních akcí

Ta část obyvatel Kolína, která bude během prázdnin ve městě, nemusí trávit večery jen opékáním na zahradě či na veřejném rožništi u Pekla. Zájemci mohou navštívit některou z kulturních akcí, kterých město i jeho okolí letos nabízí slušný počet. Připravili jsme pro vás soupis těch nejzajímavějších.

Léto se spoustou kulturních akcí
Kapela Kozičky. Fanouškové na jejich koncertech místo kleskání mečí.Foto: Archiv Pavla Bukače
 
Publikováno: 14.7.2017 v 6:00, Aktualizováno: 13.7.2017 v 19:00
Rubrika: Zpravodajství

Radnice i letos o nedělích nachystala "Kolínské kulturní léto". Koncerty na Karlově náměstí a na Kmochově ostrově se konají bez vstupného, z těch nejzajímavějších například v neděli 16. července od 18 hodin vystoupí Vladimír Mišík a ETC společně s bluesovou kapelou Jamie Marshall and The Amplified Acoustic Band. Poslední neděli v červenci uslyšíme skupiny Wyrton a Jarret v amfiteátru Kmochova ostrova, tamtéž proběhne 13. srpna třetí ročník charitativního nejen jazzového festivalu Charijazz, který loni vybral pro Dobrovolnické centrum sv. Bartoloměje pět tisíc korun. Závěrečný koncert kulturního léta se koná až 17. září s kapelou Monkey Business.
Každou prázdninovou středu se konají od 17 hodin setkání v rámci série "Otevřená ulice", nachystaná na různá místa v Kolíně a s rozličným programem. Dalším místem mezilidských setkání je občasný "Blešák na vzduchu" v Komenského parku, který je o prázdninách naplánován na středu 23. srpna.
Pro příznivce rockovější muziky proběhne v sobotu 22. července na Kmochově ostrově akce "TPCA Beat Fest". Začíná se už od 11 hodin za symbolické vstupné 30 korun a návštěvníci uslyší třeba kapely Visací zámek, Sto zvířat či UDG. Při té příležitosti si příchozí mohou zkusit i Ekiden, kdy členové pětičlenné štafety musí doběhnout nebo ujít 2,5 kilometrů a výtěžek z běhu bude použit na ohřívač parafínu a rašeliny do Domova seniorů.
Hojně navštívenou letní akcí na Kmochově ostrově bude určitě v sobotu 12. srpna i další ročník historických slavností, letos připomínající 300 let od narození Marie Terezie. Kromě dobového tržiště budou moci příchozí vyzkoušet výuku tanců či zhlédnout scény ze života šlechty, to vše za osmdesátikorunové vstupné.
Krom velkých akcí proběhnou v Kolíně i ty komornější. Kluby, ať je to Scapino či další, o prázdninách nefungují a i v restauracích a na zahrádkách se hraje v Kolíně čím dál méně. Třeba na zahradě U Ostrova budou o prázdninách pokračovat pravidelná vystoupení kapel ESO a Baset se vstupem zdarma a stejně tak se o sobotách hraje i v sídlištní restauraci Barborka, kde vystoupí Dreams of Rock či Jaja Band.
Za mnohými kulturními podniky lze vyjet do okolí Kolína. V opraveném skanzenu v Kouřimi se koná pravidelně o sobotách až do 12. srpna Řemeslné pohádkové léto, jak podrobněji píšeme jinde v tomto vydání Presu. Tamtéž v sobotu 19. srpna chystají i národopisný pořad Dožínky. O akcích na zámku Kačina nedaleko od Kolína si pro změnu přečtete přímo na této straně. Už jedenáctý ročník rockového festivalu Týnecký Mazec se koná v sobotu 15. července na ostrově v Týnci nad Labem - představí se Debustrol, Hypnos a další metalové skupiny. Letní sérii vystoupení kapel už třetím rokem nabízí také motel U Jezera ve Velkém Oseku, začínají v neděli 16. července s partičkou Ty co hráli na Silvestra od 15. hodin. Tancovačky se známými kapelami nabízí letní parket v Nových Dvorech, v pátek 14. července zahrají Argema a Parademarche, 22. července Turbo a Gallileo, 29. července Starý klády, 12. srpna Ortel a Klaxon a 25. srpna Doga s Komunálem. Řada Kolíňáků o prázdninách určitě navštíví Posázaví, kde lze v Ratajích v klubu Pivovárek 5. srpna slyšet legendární Neřež a 26. srpna Pražský výtěr. 
V předstihu můžeme zmínit i o posvícení, které letos termínově vychází na 25. až 28. srpen. Zábava je na náměstí naplánována na neděli 27. srpna, zahraje Kolíňanka s Janou Kociánovou a cimbálovka Michala Horsáka. Na zlaté pondělí o den později zaplní Karlovo náměstí posvícenský trh.

Autor článku: Jiří Červín
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM