Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 18. února 2019

Linky MHD začnou jezdit pod novou střechu autobusového terminálu

Výstavba nového autobusového terminálu v Kolíně začala už loni na jaře, a zatím se dočkala dvou nepřehlédnutelných výsledků.

Linky MHD začnou jezdit pod novou střechu autobusového terminálu
Foto: Petr Soukup
 
Publikováno: 11.7.2018 v 7:00, Aktualizováno: 10.7.2018 v 20:00
Rubrika: Zpravodajství

Tím prvním bylo na sklonku loňského léta dokončení kompletní přestavby Rorejcovy ulice, po němž se změnil jak samotný příchod k nádražní hale, tak část Rorejcovy ulice s autobusovými zastávkami a místy pro zastavení taxíků i osobních aut. Silnice i chodníky dostaly nový povrch, místy i s odlišnou barvou povrchu, objevily se bezbariérové zpevněné plochy, infrastruktura pro cyklisty i kryté autobusové zastávky.
Druhá výrazná změna proběhla letos během jara, kdy postupně vyrostla obří střecha nad novým odjezdovým terminálem přímo před budovou vlakového nádraží. Pokud bude dodržen avizovaný harmonogram, budou v den vydání tohoto čísla Presu, tedy ve středu 11. července, dokončeny práce i na ploše pod střechou a k novým odjezdovým stanovištím začnou vjíždět autobusy. Nepůjde ale o spuštění úplné, digitální informační systém začne fungovat až začátkem srpna a do té doby se cestující budou řídit "postaru", tedy označníky s čísly a tištěnými jízdními řády.
Dvě odjezdová stanoviště pod novou střechou, nejbližší ke vstupu do haly vlakového nádraží, budou sloužit výhradně pro autobusy městské hromadné dopravy, zbylá odjezdová stanoviště využije regionální autobusová doprava. Té budou vyhrazena i všechna odjezdová stanoviště v Rorejcově ulici, která od loňského léta provizorně využívaly městské autobusové linky.
Po zprovoznění terminálu "pod střechou" vstoupí práce do finále, a to úplnou uzavírkou ulice Dukelských hrdinů, kde dojde k rekonstrukci kanalizace a plynovodního potrubí a poté dojde na nové povrchy vozovky a chodníků. Souběžně se začne pracovat i na novém parkovištěi pro osobní automobily na ploše bývalého autobusového nádraží.

Autor článku: Petr Soukup
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM