Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 22. července 2019

Literární plakáty Kima Houdka se rozrostou do zajímavé série

Známý kolínský výtvarník Miloš Kim Houdek vydal letos v květnu v malém nákladu čtyři literární plakáty, které se staly součástí jeho projektu "Setkání s francouzskou poezií". Obsahují verše prokletých básníků Verlaina, Baudelaira a Rimbauda, ilustrace k básním připojili současní autoři Michal Matzenauer a Jiřina Hankeová. Plakáty vydané v malém nákladu je možné vidět v Malé galerii Na Hradbách.

Literární plakáty Kima Houdka se rozrostou do zajímavé série
Miloš Kim Houdek (uprostřed) s kytaristou Jirkou Červínem a básníkem Pavlem Zdražilem.Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 23.6.2015 v 12:00, Aktualizováno: 16.6.2015 v 20:00
Rubrika: Kultura

Literární plakáty jsou jednou z možností, jak přenést poezii a grafiku v jakési esenci do ulic, či jak je popostrčit blíž k lidem. Jejich účinnost si Kim Houdek vyzkoušel koncem minulého roku, kdy vydal prvních 18 plakátů a nechal je vylepit v Kolíně na veřejné výlepové plochy. Křehké a většinou i komorní plakáty s tvorbou různých autorů tehdy visely v sousedství plakátů slevových a vedle nejrůznějších jiných komerčních anoncí. Nelze to však považovat za pouhé gesto hodné Dona Quijota. Téma literárních plakátů hodlá Miloš Kim Houdek dále rozvíjet.

Příští rok plánuje vydání další série plakátů s poezií amerických beatniků. Ty ostatně Kim Houdek považuje za své inspirátory - byli to oni, kdo podobné plakáty svého času lepili na okna kaváren či rozdávali při veřejných čteních v New Yorku či San Francisku.
 

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM