Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 18. října 2017

MaatTara cestou k šťastnému rodičovství. V Kolíně vzniklo infocentrum pro rodičovství a porody

Centrum MaatTara vzniklo v Kolíně s cílem seznámit zájemce s nejnovějšími trendy a poznatky v oblasti rodičovství a porodů. Centrum sídlí v ulici Karoliny Světlé v sousedství kavárny Mefisto (tel. č. 775 330 301), otevřeno je již nyní. Zakladatelka centra MaatTara Tereza Malichová provozovala koncem 80. let jeden z prvních kolínských butiků, později Sluneční galerii, nyní se na stejném místě snaží o osvětu v oblasti porodnictví. Položili jsme jí k tématu několik otázek:

MaatTara cestou k šťastnému rodičovství. V Kolíně vzniklo infocentrum pro rodičovství a porody
 
Publikováno: 9.11.2014 v 6:00, Aktualizováno: 8.11.2014
Rubrika: Zpravodajství

* Proč jste zřídila centrum MaatTara?

Chci aby děti a jejich matky netrpěly, toužím dělat věci, které mají smysl. Myslím, že v oblasti porodnictví můžeme stav věcí změnit alespoň tak, jak je běžné v Evropské unii. Mrzí mě, že některé matky rodí pokoutně doma a jiné jezdí na specializované kliniky do Holandska či Belgie.

* Hodláte radit druhým, můžete se opřít o vlastní zkušenosti?

Jsem matkou tří dětí. Traumatu z prvních dvou porodů jsem se dokázala zbavit kineziologickou metodou one-brain, na třetí porod už jsem šla dokonale připravená a byl snadný. Studovala jsem přirozený porod u prezidentky Unie porodních asistentek Ivany Königsmarkové, propaguji učení francouzského lékaře a světoznámého porodníka Michaela Odenta, autora knihy Znovuzrozený porod.

* Michael Odent je i u nás značně populární, nepředstavuje však pouze osamělý hlas?

Mezi lékaři jde zatím spíše o solitéra, který na své klinice aplikuje procesy přirozeného porodu a je průkopníkem aktivní role ženy u porodu. Výsledky však má. Na jeho oddělení se snížil počet porodů císařským řezem a víc jak 70 procent matek rodí přirozeně bez podaných léků či urychlování procesu porodu.

* Odent je daleko, co můžete rodičkám nabídnout vy v Kolíně?

Mojí rolí je pouze podávat informace, každý ať si sám rozhodne, kde a jak porodit. V současnosti jsou v oblasti porodů dva tábory. Jedni propagují zdravotní péči druzí alternativní porody. Nejsem ani na jedné straně. Pracuji s osobním příběhem každé ženy. Jde mi o to, aby byla před porodem zbavena obav, starostí a strachu. Přijetí porodu jako fyziologického přirozeného procesu je nedílnou součástí přípravy pro úspěšný průběh porodu. Centrum MaatTara plánuje pořádání přednášek, nabízí aromaterapii, cvičení pro těhotné podle Ludmily Mojžíšové, břišní tance pro těhotné, zprostředkujeme mimo jiné i medicínský přístroj Bemer, jako podpůrnou péči o novorozené děti.

* Jaký váš sen pro blízkou budoucnost?

Snem a cílem je otevřít v Kolíně porodní dům, který by nabízel jak prostředí typické pro domácí porody, tak měl i veškeré lékařské odborné zázemí. V nemocnicích se toho hodně mění, ale myslím, že zatím nemají podmínky, aby mohly matkám vytvořit skutečně intimní prostředí k porodu. Narození každého miminka na svět je úžasná událost, a proto si zaslouží zájem a pozornost. Důraz kladu na první okamžiky po narození, kdy vznikají nejhlubší otisky ve vědomí novorozence.

Centrum MaatTara je otevřeno pro individuální konzultace již nyní, slavnostní Den otevřených dveří je v plánu koncem října, kdy zde bude zahájen projekt Rosí se budoucnost a promítnut stejnojmenný film Suzanne Arms o přirozených porodech.

Autor článku: Vladimír Sládek
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Hokejoví kolínští Kozlové dokázali v Táboře porazit vedoucí KohoutyKolínští fotbalisté opět nepotěšili své fanoušky a doma odevzdali body
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM