Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 14. října 2019

MAREK DĚDÍK ROZTANČÍ FUTURUM KOLÍN

Marek Dědík bude v sobotu 20. 5. v obchodním centru Futurum Kolín tančit na akci NIGHT SHOPPING. Marek Dědík je profesionální tanečník ze StarDance, a pár otázek pro Marka.

MAREK DĚDÍK ROZTANČÍ FUTURUM KOLÍN
Marek DědíkFoto: Archiv KP
 
Publikováno: 19.5.2017 v 9:00
Rubrika: Zpravodajství

Marku, vy jste vyhrál mnoho mezinárodních soutěží. Kde se Vám tančí lépe? Na domácí půdě nebo v zahraničí? Jaký vztah mají Češi k tanci?

Marek: Češi mají k tanci úžasný vztah. Důkazem toho jsou taneční pro mládež s hojnou účastí a patří k raritě celé Evropy. Já jsem za toto moc rád. Mladí chodí tančit a zajímají se o tanec, to je to nejlepší, co může tanec chtít… Já jsem velkou část své kariéry tancoval v zahraničí, znám taneční parkety v Austrálii, Japonsku i v Rumunsku. Ale když jsem ukončil svoji profesionální kariéru, tak už teď tančím se svojí přítelkyní jen doma v kuchyni ????

Dá se naučit tanec v každém věku?

Marek: Ano dá se naučit tanec v každém věku. Mé heslo je: tancovat naučím opravdu každého, i největší poleno ????

My víme, že pořádáte taneční kurzy, kdo jsou vaši studenti? Kolik je nejmladšímu a naopak, kolik je nejstaršímu?

MAREK DĚDÍK ROZTANČÍ FUTURUM KOLÍN
Foto: Archiv KP

Marek: Ano, pořádám kurzy jak pro děti, páry, ženy i pro profesionální tanečníky, kteří startují na soutěžích. Jsem schopen vytvořit choreografii na míru např. svatební tanec nebo speciální show na dané téma. Sám také vystupuji a vyučuji tanec na různých akcích a večírcích. Dále poskytuji individuální lekce a intenzivní kurz StarDance, kde se trénuje několik hodin denně, jako v TV show. Mým nejmladším svěřencům jsou čtyři roky a nejstarším přes sedmdesát let.

Jste 5ti násobný mistr ČR a SR v latinskoamerických tancích, mistr střední Evropy, semifinalista mistrovství světa. Jsou latinskoamerické tance vaší srdcovou záležitostí nebo si i rád zatančíte standart.

Marek: Pravda je, že mou specializací jsou latinskoamerické tance, ale standart také rád tančím. Hlavně waltz nebo tango. Rád si ale zatančím i jiné druhy, např. street dance, salsa a bachata…

Již tuto sobotu se bude v obchodním centru tančit. Marku, na co se můžeme těšit?

Marek: V sobotu se již moc těšíme do Kolína a společně s Terezou Stařičnou zatančíme jive, ale trochu v jiné podobě než soutěžní. Bude to na elektro swing music a v tanci se budeme vracet k základním kořenů jivu, což byl právě swing a swingový pohyb. Tímto všechny zvu, přijďte se podívat a třeba si i zatančíte s námi.

FotogalerieMAREK DĚDÍK ROZTANČÍ FUTURUM KOLÍNMAREK DĚDÍK ROZTANČÍ FUTURUM KOLÍNMAREK DĚDÍK ROZTANČÍ FUTURUM KOLÍN
Autor článku: Redakce KP, autor fotogalerie: Archiv KP
Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM