Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 21. září 2017

Martin Heller potřetí evropským šampionem v ju-jutsu. Jan Kovalczuk má z Evropy stříbro

Po necelém roce se stal Martin Heller v Srbsku opět mistrem Evropy v ju-jutsu ve váhové kategorii do 81 kilogramů. Evropským šampiónem se stal celkově již potřetí. Jeho kolega Jan Kovalczuk, taktéž z Kolína, vybojoval ve váhové kategorii do 78 kilogramů stříbro a další česká reprezentantka Hana Hňoupková z Prahy rovněž skončila druhá.

Martin Heller potřetí evropským šampionem v ju-jutsu. Jan Kovalczuk má z Evropy stříbro
 
Publikováno: 5.4.2014 v 16:00, Aktualizováno: 1.4.2014 v 9:00
Rubrika: Sport

Proti Martinu Hellerovi, učiteli na 6. ZŠ Kolín v Ovčárecké ulici, stálo 8 protivníků. Ve čtvrtfinále se ho pokusil zdolat domácí závodník. Kolíňák mu však nasadil páku a dostal se do semifinále. I tam soupeřil se Srbem. Po těžkém zápolení Heller zvítězil těsně na body. Ve finále se potkal s německým reprezentantem. Německý taekwondista byl velice nebezpečný svými kopy, které Martin na svých žebrech již brzy pocítil. Celkovou výhru mu nakonec zajistila páka na sokovu ruku.

Taktéž Jan Kovalczuk musel projít na své cestě třemi koly turnaje. Své zápasy zpravidla vyhrával kvalitními hody za nohy soupeře a perfektní kontrolou protivníka na zemi. Ve finále narazil na domácího Srba, na kterého už nestačil a skončil tak stříbrný (ovšem až po kontroverzním verdiktu sudích, kteří dle našeho subjektivního názoru Honzu poškodili).
Mistr Evropy si přál v našem týdeníku poděkovat vedení 6. ZŠ za to, že mu poskytlo náhradní volno, aby se mohl turnaje zúčastnit.

V nejbližší budoucnosti má Martin Heller jednu starost. Nechal se přesvědčit, že za dva měsíce v Kolíně proběhnou mezinárodní závody ISA Czech Open. Stane se tak 31. května v hale Bios u 3. základní školy. Financování klání zatím nemá zcela jisté. Doufá, že závody finančně podpoří kolínská radnice a snad se najdou i někteří sponzoři z řad kolínských firem.

Čeští medailisté na Mistrovství Evropy v Srbsku. Martin Heller se zlatou medailí, Hana Hňoupková a Jan Kovalczuk se stříbrnými.
Foto: Archiv: M. Heller
Autor článku: Michal Černý
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Kmocháci vystoupí v SenátuKolín bude mít dvě infocentraTřetí pruh na pražské výpadovce?Zahrádka za knihovnou se promění
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM