Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 29. května 2017 a svátek má Vilém.

Máte rádi Kolín i na Facebooku? Iniciativa získala velkou oblibu

Chcete se dozvědět o našem městě a jeho obyvatelích méně formálním způsobem než ve sdělovacích prostředcích a jinak než v hospodě? Celkem nedávno založená adresa Máme rádi Kolín na Facebooku si získala značnou oblibu. Nejedná se o žádný elitní klub, přihlásit se může kdokoliv, což se zatím ukazuje jako výhoda.

Máte rádi Kolín i na Facebooku? Iniciativa získala velkou oblibu
 
Publikováno: 9.5.2014 v 8:00
Rubrika: Zpravodajství

Zdá se, že na rozdíl od proklamovaného nezájmu o dění ve městě, mnozí z nás se přímo vyžívají v kolínských pýchách. Možná se ukazuje, že v současnosti polabská bašta zločinu není zas tak ošklivým městem, jak se někdy říká. Nemálo pisatelů se pozastavuje naopak nad zajímavostmi a krásou města. "Nově založená facebooková skupina, kterou jsme založili spolu s otcem, Máme rádi Kolín sklidila nemalý úspěch za pouhý týden její existence. Různí lidé sem vkládají mimo jiné velmi cenné historické fotografie z vlastních sbírek a poté mezi sebou diskutují," uvedl spoluzakladatel Jakub Mazuch. Mezi členy najdeme třeba kantory, renomované fotografy i reprezentaci komunální politiky. Ostatně starosta Vít Rakušan považuje za čest být ve skupině.

Na fotografiích, většinou černobílých, převládá nostalgie dob minulých. Starousedlíci žasnou nad tím, jak Kolín vypadal a vzpomínky neberou konce. Chutě z dob mládí přece bývaly lepší, hospody měly jiné kouzlo a příběhy měly strhující děj... Emoce vzbudí třeba bývalá rybárna na Karlově náměstí. A co mlsání? "A jen když jsme u té zmrzky, co nanuk v čokoládové vaničce za 50 haléřů a míša za 1 Kčs?" svěřuje Táňa.

Na školu a lumpárny dob minulých si v uspěchané době vzpomeneme i tak rádi. Obávám se, že teenageři už těžko pochopí reálie zašlých dob "komančů". "Tu uličku, o které jsi psala, vím, kde je od bývalé 4. ZDŠ směr divadlo,když jsme chodili do školy, tam jsme se báli chodit :-) jinak ve Fučáku altánek pamatuju chodili jsme tam kouřit :-)," diskutuje jedna z pamětnic. Cenný může být i kontakt s Kolíňáky, kteří už ve městě nežijí. "Jsem už 12 let v Brně. Ale do Kolína se rád vracím, hlavně si zabubnovat. Ulice a uličky jsem znal dobře. Jezdil jsem hodně let v TSMK v zimě se sypačem," píše Dandy.

Diskuse je na rozdíl od mnohých jiných internetových "drbáren" vedena v přátelském duchu. Mohlo by se tam objevit víc témat či fotek současného Kolína? To záleží jen na členech Kolíňácích. Do skupiny se můžete připojit na adrese https://www.facebook.com/groups/1418030055114283/.

Autor článku: Jiří Červín
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 4

Tomš - neděle 11.5.2014, 17:28
Historické fotky ok. To byl asi původní záměr skupiny. Problém je v tom že je tam cca pět členů kteří se sami nazvali zdravým jádrem a Ti si sami určují koho vyloučí a kdo může zůstat. Není to tak dlouho co pro jiný názor vyloučili několik členů kteří ale také mají rádi Kolín a o nic méně než pět členů ze zdravého jádra. Pád dalších zhnuseno chováním "zdravého jádra" odešlo samo. Škoda že tuto stránku využívá pár vyvolených k vlastnímu zviditelnění, mačkají bezhlavě spoušť svého mobilu a taktéž bezhlavě vkládají fotky typu: Jen tak při lízání zmrzliny,jak jsem šlápl do psího hovínka, s rodinkou na výletě...... .

Polly - neděle 11.5.2014, 15:28
Jamesone, trefně a výstižně popsáno. Nevím, na co je skupina 5 členů nabalíc skoro 2000 nicnetušících spoluobčanů hrdá. Vkládají fotky, ke kterým nemají autorská práva, pomlouvají, zveřejňují fota třetích osob bez jejich souhlasu a jiné a jiné.... No, je to síla :-(

jameson - sobota 10.5.2014, 10:21
Skvělá skupina pod nadvládou 5 lidí. Musel jsem se z tehle dementni skupiny odhlasit. Kazdej den zahlcena zed fotkama jak jsem sel se psem, jak jsem sel na nakup, jak jsem sel z nakupu apod. 5 lidi si z tehle skupiny dela svoji zed. Nejlepší je, kdyz tam každý den píše 5 lidí jak se vyspalo a jak přeje krasny den nebo ze jdou spat. Opravdu demence lidi nezna mezí. Samozřejmě kdyz neco reknete a diktatorum se to nelibi tak Vas vyhodi nebo naznaci at odejdete sami. Opravdu NE děkuji, takovéhle sebrance. Opravdu nechápu co zije v Koline za bezmozky.

Nepřehlédněte...
Nesvadba vítězem závodu Českého poháru v Peci pod SněžkouŠpičkové mládežnické výkony na Youth Athletics v KolíněFotbalisté Kolína se vrátili s rancem obdržených branek
Kalendář akcí: Květen
Po
1
8
15
Út
2
9
St
3
10
Čt
4
11
 
5
12
 
So
6
 
Ne
7
21
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (2 inzerátů)
Prodej (13 inzerátů)
Koupě (2 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM