Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 18. října 2017

Máte rádi Kolín i na Facebooku? Iniciativa získala velkou oblibu

Chcete se dozvědět o našem městě a jeho obyvatelích méně formálním způsobem než ve sdělovacích prostředcích a jinak než v hospodě? Celkem nedávno založená adresa Máme rádi Kolín na Facebooku si získala značnou oblibu. Nejedná se o žádný elitní klub, přihlásit se může kdokoliv, což se zatím ukazuje jako výhoda.

Máte rádi Kolín i na Facebooku? Iniciativa získala velkou oblibu
 
Publikováno: 9.5.2014 v 8:00
Rubrika: Zpravodajství

Zdá se, že na rozdíl od proklamovaného nezájmu o dění ve městě, mnozí z nás se přímo vyžívají v kolínských pýchách. Možná se ukazuje, že v současnosti polabská bašta zločinu není zas tak ošklivým městem, jak se někdy říká. Nemálo pisatelů se pozastavuje naopak nad zajímavostmi a krásou města. "Nově založená facebooková skupina, kterou jsme založili spolu s otcem, Máme rádi Kolín sklidila nemalý úspěch za pouhý týden její existence. Různí lidé sem vkládají mimo jiné velmi cenné historické fotografie z vlastních sbírek a poté mezi sebou diskutují," uvedl spoluzakladatel Jakub Mazuch. Mezi členy najdeme třeba kantory, renomované fotografy i reprezentaci komunální politiky. Ostatně starosta Vít Rakušan považuje za čest být ve skupině.

Na fotografiích, většinou černobílých, převládá nostalgie dob minulých. Starousedlíci žasnou nad tím, jak Kolín vypadal a vzpomínky neberou konce. Chutě z dob mládí přece bývaly lepší, hospody měly jiné kouzlo a příběhy měly strhující děj... Emoce vzbudí třeba bývalá rybárna na Karlově náměstí. A co mlsání? "A jen když jsme u té zmrzky, co nanuk v čokoládové vaničce za 50 haléřů a míša za 1 Kčs?" svěřuje Táňa.

Na školu a lumpárny dob minulých si v uspěchané době vzpomeneme i tak rádi. Obávám se, že teenageři už těžko pochopí reálie zašlých dob "komančů". "Tu uličku, o které jsi psala, vím, kde je od bývalé 4. ZDŠ směr divadlo,když jsme chodili do školy, tam jsme se báli chodit :-) jinak ve Fučáku altánek pamatuju chodili jsme tam kouřit :-)," diskutuje jedna z pamětnic. Cenný může být i kontakt s Kolíňáky, kteří už ve městě nežijí. "Jsem už 12 let v Brně. Ale do Kolína se rád vracím, hlavně si zabubnovat. Ulice a uličky jsem znal dobře. Jezdil jsem hodně let v TSMK v zimě se sypačem," píše Dandy.

Diskuse je na rozdíl od mnohých jiných internetových "drbáren" vedena v přátelském duchu. Mohlo by se tam objevit víc témat či fotek současného Kolína? To záleží jen na členech Kolíňácích. Do skupiny se můžete připojit na adrese https://www.facebook.com/groups/1418030055114283/.

Autor článku: Jiří Červín
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 4

Tomš - neděle 11.5.2014, 17:28
Historické fotky ok. To byl asi původní záměr skupiny. Problém je v tom že je tam cca pět členů kteří se sami nazvali zdravým jádrem a Ti si sami určují koho vyloučí a kdo může zůstat. Není to tak dlouho co pro jiný názor vyloučili několik členů kteří ale také mají rádi Kolín a o nic méně než pět členů ze zdravého jádra. Pád dalších zhnuseno chováním "zdravého jádra" odešlo samo. Škoda že tuto stránku využívá pár vyvolených k vlastnímu zviditelnění, mačkají bezhlavě spoušť svého mobilu a taktéž bezhlavě vkládají fotky typu: Jen tak při lízání zmrzliny,jak jsem šlápl do psího hovínka, s rodinkou na výletě...... .

Polly - neděle 11.5.2014, 15:28
Jamesone, trefně a výstižně popsáno. Nevím, na co je skupina 5 členů nabalíc skoro 2000 nicnetušících spoluobčanů hrdá. Vkládají fotky, ke kterým nemají autorská práva, pomlouvají, zveřejňují fota třetích osob bez jejich souhlasu a jiné a jiné.... No, je to síla :-(

jameson - sobota 10.5.2014, 10:21
Skvělá skupina pod nadvládou 5 lidí. Musel jsem se z tehle dementni skupiny odhlasit. Kazdej den zahlcena zed fotkama jak jsem sel se psem, jak jsem sel na nakup, jak jsem sel z nakupu apod. 5 lidi si z tehle skupiny dela svoji zed. Nejlepší je, kdyz tam každý den píše 5 lidí jak se vyspalo a jak přeje krasny den nebo ze jdou spat. Opravdu demence lidi nezna mezí. Samozřejmě kdyz neco reknete a diktatorum se to nelibi tak Vas vyhodi nebo naznaci at odejdete sami. Opravdu NE děkuji, takovéhle sebrance. Opravdu nechápu co zije v Koline za bezmozky.

Nepřehlédněte...
Hokejoví kolínští Kozlové dokázali v Táboře porazit vedoucí KohoutyKolínští fotbalisté opět nepotěšili své fanoušky a doma odevzdali body
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM