Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 21. dubna 2019

Medvědi po měsíci a půl konečně vyhráli, na postup do finálové osmičky to ale nestačilo

Publikováno: 30.1.2019 v 15:00

BC GEOSAN KOLÍN – USK PRAHA 79:76

Šest stovek diváků se přišlo podívat na poslední zápas základní části na kolínské palubovce. Utkání bylo od začátku vyrovnané. Ani jeden tým se v průběhu zápasu nedostal do dvouciferné výhody a tím šťastnějším byl nakonec domácí tým. Jestliže chtěl Kolín pomýšlet na postup do skupiny A1, musel Pražany porazit o 23 bodů, to se mu ale samozřejmě nepovedlo.

Body Kolín: Číž Adam 17, Bratčenkov Vojtěch 16, Walton jr.Anthony Lamont 14, Thompson Alexander Jacob 9, Machač David 8, Purifoy PrestonLamar 5, Pajović Miloš 4, Dlugoš Theodor 3, Šoula Jiří 3, Kosík Lukáš 0, MertaTomáš 0, Vacek Lukáš 0

Body USK: Appleby Raheem 20, Vukosavljević Filip 16, SehnalOndřej 14, Stevanovic Marko 14, Mareš Michal 4, Böhm David 2, Křivánek Jan 2,Petružela Filip 2, Tůma Jakub 2, Macháč Petr 0, Mazič Armin 0, Štěrba Jan 0

Počet diváků: 602. Hráč utkání: Adam Číž

A jaké byly ohlasy trenérů a hráčů po utkání?

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): Nejprve děkuji za gratulaci k vítězství. Utkání bylo vyrovnané od začátku do konce. Když jsme vedli o pět bodů, tak nás USK dotáhlo a šlo zase oni do pěti bodového vedení. Pro nás je dnešní vítězství velké ze dvou důvodů. Za prvé, že se nám to už dlouho nepodařilo a potřebovali jsme nějakou vzpruhu, aby hráči měli také nějakou radost z basketbalu. Za druhé, že máme obsáhlou marodku a ač to tak nevypadalo, tak z postele šli jak Thompson, tak Pajović. Purifoy má problémy s loktem z utkání s Nymburkem.Takže pro nás velké vítězství, protože hráči do toho dali srdce. Vybojovali velmi těsné utkání. V závěru Adam to vzal na sebe, vyšlo to a jsme za to rádi.

Adam Číž (hráč BC GEOSAN Kolín) Jsme všichni moc rádi, že jsme po měsíci konečně vyhráli. Řekl bych, že utkání bylo takové úmornější. My jsme konečně předvedli něco i na obranné polovině, což asi dnes rozhodlo. Útok máme slušný vždy, ale dnes jsme konečně bránili. Až na ten závěr,kdy naše obrana byla taková kostrbatá, ale utkání jsme zvládli.

Dino Repeša (trenér USK Praha) Chtěl bych pogratulovat trenéru Benešovi k zaslouženému vítězství. Basketbal je fér hra, když tvrdě makáš, tak ti to vrátí.V dnešním zápase jsme měli mnoho příležitostí měnit hru, řídit hru, ale dali jsme pouhé dvě tříbodové střely z devatenácti pokusů a v prvním poločase jsme několikrát ztratili vedení. Jak jsem říkal basketbal je fér a teď mluvím o Kolínu, když využiješ nabídnuté šance, získáš zápas.

ČEZ Basketball Nymburk - BC GEOSAN Kolín 118:66

Kolínský tým odcestoval do Nymburku ke čtvrtfinále Českého poháru, aby se v místním Sportcentru pokusil o zázračný postup na závěrečné Final 4, které se uskuteční v Novém Jičíně.
Mužstvo trenéra Beneše nastoupilo do utkání bez zraněných hráčů Vocetky, Šafarčíka, Thompsona a Vacka a také bez nemocného Pajoviće. Devět statečných Medvědů tak mělo za úkol pokusit se o to, co nejvíce znepříjemnit Nymburku tento zápas.

Vstup do utkání byl prakticky vyrovnanou partií, která vydržela až do poloviny druhé čtvrtiny, kdy domácí za stavu 35:29 přepli na jiný výkonnostní stupeň a začali se kolínskému týmu značně vzdalovat. Poločasový náskok 23 bodů tak byl jednoznačně zaslouženým.

I na začátku druhého poločasu se kolínský celek až do 5. minuty držel na rozdílu kolem 20 bodů, ovšem únava hráčů s Medvědem na hrudi byla již znatelná, a tak se rozdíl ve skóre začal postupně navyšovat. Konečné skóre 118:66 je pro Medvědy možná až příliš kruté, ovšem v takto úzké rotaci hráčů se jen těžko dalo pomýšlet na lepší výsledek.

Velkým pozitivem tohoto utkání bylo zapojení dvou odchovanců kolínského basketbalu, Tomáš Merta strávil na palubovce přes 20 minut a Lukáš Kosík se do statistik utkání zapsal dokonce 5 body!

Body Nymburk: Hruban Vojtěch 25, Bohačík Jaromír 15, Peterka Martin 15, Benda Petr 13, Kříž Martin 12, Vyoral Tomáš 12, Davis Alex 11, Myers Michael 7, Cosey Glenn 6, Wright Bracey 2, Lawrence Eugene Elliot 0, Pumprla Pavel 0

Body Kolín: Purifoy Preston Lamar 17, Walton jr. Anthony Lamont 16, Číž Adam 9, Machač David 8, Bratčenkov Vojtěch 6, Kosík Lukáš 5, Šoula Jiří 5, Dlugoš Theodor 0, Merta Tomáš 0

Autor článku: Redakce KP

Práce v Pražské ulici se konečně rozběhlyVelikonoce nabídnou mši, koncert, trh i jízdy na drážceArgumenty kolínské advokátky zaujaly Václava Klause ml.Traktory a gramofony v Motelu U Jezera