Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 18. června 2019

Memoriál Antonína Tomáše Rakušana v šachu vyhrál mezinárodní mistr šachu Pavel Jirovský

Memoriál Antonína Tomáše Rakušana v šachu vyhrál mezinárodní mistr šachu Pavel Jirovský
Šachisté na Memoriálu vzpomněli svého dlouholetého kolegu a člena Sokola Kolín, Antonína Tomáše Rakušana, který se věnoval i výchově mladých šachistů.Foto: Vl.Dušek
 
Publikováno: 22.11.2018 v 9:00, Aktualizováno: 21.11.2018 v 8:00
Rubrika: Sport

Šachový oddíl TJ Sokol Kolín uspořádal 27.10.2018 turnaj na počest svého dlouholetého člena Memoriál Antonína Tomáše Rakušana.

Pan Tomáš Rakušan vedl několik desítek let šachový oddíl Lokomotiva později Sokol Kolín. Byl vynikajícím trenérem mládeže v šachu a vychoval mnoho kolínských šachistů, kteří dnes reprezentují město Kolín ve 2. lize a krajských soutěžích družstev.

Turnaj zahájil starosta města Kolína pan Vít Rakušan, společně s předsedou šachového oddílu Sokol Kolín Luborem Francem. Pan starosta zavzpomínal na Tomáše Rakušana, tak jak si ho pamatoval z mládí, co by svého strýce. Předseda šachového oddílu předal panu starostovi dárek od šachového oddílu, historický obrázek pana Tomáše Rakušana nad šachovnicí.

Turnaj proběhl v přátelském duchu všech šachistů, za řízení kolínského rozhodčího šachu pana Jindřicha Vejvody.

V početném startovním poli hráčů zvítězil odchovanec kolínského šachu, mezinárodní mistr šachu Pavel Jirovský, před  Matoušem Eretem z Klatov, synem paní Jany Eretové mezinárodní mistryně šachu, která také vyrůstala v kolínském šachovém oddíle tehdy jako Kalíková a v turnaji se umístila jako čtvrtá. Na třetím místě se umístil František Hostička z Prachatic. Páté a šesté místo pak vybojovali kolínští hráči Petr Beneš a Michal Moravec. Celkem startovalo 28 hráčů.

Turnaj se uskutečnil za finančního přispění z rozpočtu sportovní komise města Kolína.

Autor článku: Ing.Lubor Franc
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM