Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 20. srpna 2019

Město Kolín: Jeřáb musí pryč a stavba regionálního muzea na Karlově náměstí se zpozdí

Město Kolín požaduje po Středočeském kraji a firmě Geosan Group, aby v době konání Kmochova Kolína od 10. do 15. června z bezpečnostních důvodů zmizel z jižní strany Karlova náměstí v budoucnu umístěný jeřáb, který bude využíván na přestavbu Vajgertova domu čp. 8 na regionální muzeum z peněz Středočeského kraje.

Město Kolín: Jeřáb musí pryč a stavba regionálního muzea na Karlově náměstí se zpozdí
Do tohoto objektu na Karlově náměstí v Kolíně se má letos vrátit regionální muzeum a nově zde má sídlit městské infocentrum. Foto: Středočeský kraj
 
Publikováno: 26.4.2015 v 6:00, Aktualizováno: 23.4.2015 v 12:00
Rubrika: Zpravodajství

V určené době už mělo původně být muzeum dostavěno, počítalo se s tím do 31. května, podle radního pro oblast kultury a památkové péče Středočeského kraje Zdeňka Štefka zhruby do poloviny roku 2015. Pro nespecifikované potíže má ale stavba pokračovat do konce srpna, jak uvedl kolínský místostarosta Michael Kašpar.

Podle Zdeňka Štefka je za zdržením vliv řady neočekávaných faktorů (skalní masiv ve dvoře). "Nyní na kontrolním dnu předložila firma Geosan změnový harmonogram, který prodlužuje stavbu muzea do poloviny října, a to zejména kvůli externí dodávce skleněného pláště. Ten je součástí vestavby právě ve dvoře, " dodal a pokračuje:

"Žádost města ohledně odstranění jeřábu se projednává a řeší, asi jsou pochopitelné bezpečnostní obavy při zaplněném náměstí, není na mne, abych posoudil, zda odůvodnitelné, na druhou stranu může celá operace dočasného odstranění jeřábu znamenat zpoždění i finanční náklady, " tvrdí středočeský radní.

Autor článku: Michal Černý
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM