Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 23. dubna 2019

Město Kolín má čtyři úvěry

Jak je na tom kolínská radnice finančně? Momentálně má čtyři úvěry.

Město Kolín má čtyři úvěry
Foto: Vladimír Sládek
 
Publikováno: 30.7.2018 v 7:00, Aktualizováno: 5.7.2018 v 23:00
Rubrika: Zpravodajství

Jeden je návratnou finanční výpomocí od ministerstva financí. Druhý se týká Vodního světa a bude splacený příští rok. Dva velké úvěry má Kolín u Komerční banky a u České spořitelny. Nejméně výhodný je ten posledně jmenovaný. Starosta Vít Rakušan, označovaný v minulé volební kampani jako "muž, který zkrotil dluh Kolína", k tomu dodává, že tento dluh je dědictvím minulosti a možností, jak ho optimalizovat, je pramálo. Vedení města Kolína má ovšem stále snahu snižovat náklady spojené s úvěrem a podařilo se mu s Českou spořitelnou vyvolat jednání. Jeho aktuálním výsledkem bude roční úspora na splátkách okolo 600 tisíc, která by do konce desetiletého splátkového období měla přesáhnout 6 miliónů korun.
Připomeňme, že Kolínu vznikl téměř miliardový dluh kvůli stavbě bytů pro zaměstnance automobilky TPCA a město bylo ještě před sedmi lety jedním z nejzadluženějších v republice. Do letošního roku vstoupil Kolín poprvé s dluhem nižším než půl miliardy. Podle splátkového kalendáře by na konci letošního roku měl Kolín dlužit cca 420 miliónů korun a podle rozpisu splátek by měl všechny své závazky doplatit za deset let, v roce 2028.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM