Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 16. července 2019

Město Kolín se pustilo do opravy domů v ulici Na Hradbách. Hotovo má být v srpnu

Město Kolín začalo opravovat městské bytové domy v historické oblasti Na Hradbách. Jedná se o připravovanou investici v rámci oprav bytového fondu města.

Město Kolín se pustilo do opravy domů v ulici Na Hradbách. Hotovo má být v srpnu
Na domy se vyšplhala lešení. Foto: Vladimír Sládek
 
Publikováno: 15.5.2014, Aktualizováno: 14.5.2014 v 11:00
Rubrika: Zpravodajství

"Opravujeme fasády východní strany historických bytových domů v rondo kubistickém stylu (česká verze art-déco, vysoké štíty, římsy, šambrány) č.p. 129, 130 a 131 včetně č.p. 93. Domy byly postaveny v letech 1921-1923 podle projektu architekta Jindřicha Freiwalda a představují pro naše město především cenné historické dědictví. Oprava se týká i obchodů ve spodní části těchto domů, kde budou samozřejmě zachovány i rolety v původním stylu a historické prvky. Protože se jedná o památkově dotčené domy, musíme samozřejmě renovovat a zachovat původní okna," zmínil první místostarosta Tomáš Růžička.

Požadovaný konec realizace celého díla je v termínu do 24. srpna. Odhadované náklady na opravu fasád, oken, svodů, historických prvků jsou ve výši cca 1,7 milionu korun bez daně z přidané hodnoty. "Chceme vrátit do těchto míst patřičnou historickou hodnotu a zvýraznit tak zajímavou tvář našeho města, které si tuto péči rozhodně zaslouží," doplnil Tomáš Růžička.

Autor článku: Michal Černý
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM