Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 22. ledna 2019

Město Kolín za finanční podpory společnosti GEFCO vysadí stromy a keře za jeden milión korun

Společnost GEFCO Česká republika s.r.o. daruje městu peněžitý dar ve výši 1.000.000 Kč. Předmětný dar je určen na podporu a rozvoj ekologie ve městě Kolín a na pozemcích města v Průmyslové zóně Ovčáry. Dárce se zavazuje peněžitý dar poukázat bankovním převodem ve třech splátkách. V první splátce, která je splatná do 30 dnů od podpisu smlouvy, bude darováno 500.000 Kč.

Město Kolín za finanční podpory společnosti GEFCO vysadí stromy  a keře za jeden milión korun
GEFCO KolínFoto: Archiv KP
 
Publikováno: 26.3.2015 v 6:00, Aktualizováno: 24.3.2015 v 9:00
Rubrika: Zpravodajství

Využití finančních prostředků bude podle následujících dvou možností. „To, že kromě ekonomického přínosu myslí firmy z průmyslové zóny Kolín – Ovčáry i na životní prostředí je skvělé. Velmi oceňuji přístup společnosti GEFCO, se kterou jsme se domluvili na poskytnutí finančního daru ve výši 1 mil. Kč na výsadbu zeleně v Kolíně. Je to příkladná ukázka spolupráce města s místní firmou, kde výsledkem jsou prospěšná environmentální opatření. Smlouva je podepsána a dar bude městu postupně vyplacen v letech 2015-2017. První polovinu (500 tis. Kč) obdržíme již v letošním dubnu a ihned začneme s výsadbou zeleně v katastrálním území Kolína a výsadbou keřů v PZKO (Průmyslová zóna Kolín - Ovčáry - pozn. red.),“ okomentoval úspěšná jednání místostarosta Michael Kašpar.

Výsadba 55 stromů by měla proběhnout v letošním roce na jaře a vysazení cca 37 dřevin ve městě na podzim. Výsadba keřů v průmyslové zóně by v této variantě byla provedena až na jaře roku 2016 za peníze uvolněné dle darovací smlouvy ve 2. splátce (250 tis. Kč). Poslední splátku ve výši 250.000 Kč obdrží město Kolín v roce 2017.

„Dle dostupných informací budou vypsány dotační tituly na výsadby dřevin. Vysazení keřů na svahu v průmyslové zóně Ovčáry by tak mohlo v případě přidělení dotace být realizováno najednou a peníze od společnosti GEFCO by mohly být využity ke spoluúčasti, což by nám poskytlo další finanční možnosti pro „zelenější Kolín,“ dodal Michael Kašpar.

„Společnost GEFCO vnímá své působení v regionu zodpovědně a snaží se, v rámci politiky své společenské odpovědnosti, pomáhat svému okolí. Mezi naše dlouhodobé priority patří podpora zdravého životního prostředí, které se věnujeme ve všech regionech, kde působíme, ať již v České republice, nebo v zahraničí. Jsme rádi, že finanční dar, který věnujeme městu Kolín, bude použit na výsadbu nových stromů či keřů, případně na další rozšíření a zkvalitnění městské zeleně ve městě samotném, či v okolí průmyslové zóny Ovčáry. Společnost GEFCO chce být regionům, ve kterých působí, dobrým partnerem. Tento dar je, mimo jiné, potvrzením dobré spolupráce mezi městem Kolín, jeho obyvateli, a společností GEFCO. Chceme zde nejen působit a být dobrým zaměstnavatelem, ale také dobrým sousedem, který je součástí místní komunity,“ sdělil Tomáš Brada, PR manager společnosti GEFCO.

Autor článku: Město Kolín
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM