Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 20. října 2017

Město Kolín zvažuje pokus o změnu smlouvy i u bytů pro zaměstnance TPCA

Město Kolín obecně usiluje a pracuje na možnosti zkrácení vázacích lhůt u dotací, které v minulosti byly použity jako částečné krytí nákladů na výstavbu nebo dílčí rekonstrukce bytového fondu, z programů Státního fondu rozvoje bydlení.

Město Kolín zvažuje pokus o změnu smlouvy i u bytů pro zaměstnance TPCA
 
Publikováno: 13.5.2014 v 1:00, Aktualizováno: 9.5.2014 v 16:00
Rubrika: Zpravodajství

"Důvodem jsou především historické podmínky, které byly s každou dílčí dotací spojeny. Mohou to být například podmínky stran administrativně náročného výpočtu nájemného, podmínky stanovující maximální výši finančních příjmů nájemců (ano i tyto podmínky existují i s původně stanovenou vázací dobou "doživotně") nebo i podmínky přednostního určení pro cílovou skupinu," popsal důvody snahy 1. místostarosta Tomáš Růžička.

Ten nám dále sdělil, že "rozmanitost podmínek i doba realizace dílčích dotačních titulů přinášejí městu aktuálně i administrativní složitosti a časté kontroly jejich dodržování. Není výjimkou, že podmínka dočasně a v některých případech i trvale omezuje práva vlastníka (města). Z tohoto důvodu jsme provedli inventuru těchto podmínek a průběžně budeme žádat Státní fond rozvoje bydlení o zkrácení vázací doby. Považuji tuto naši snahu za přínosnou věc pro město".

V letošním roce se kolínské radnici úspěšně podařilo získat první tři dohody o změně smlouvy stran bytových domů například v ulicích K Raškovci či Benešova. "Bez zkrácení vázací doby není například možné odprodat byty dlouhodobým nájemcům. Pro jednání je například důležité, zda již uplynulo 10 let od kolaudace stavebně dotační akce. Zda se bude jednat i o bytové domy určené pro příjemce investiční pobídky není v tuto chvíli ještě zcela jasné a podmínky prověřujeme. Samozřejmě bychom přivítali, pokud by se i v těchto případech podařilo dohody o zkrácení vázací doby dosáhnout. Je to přinejmenším běh na delší trať, jak bude plynout čas od kolaudace," vysvětluje Tomáš Růžička.

Město Kolín zvažuje pokus o změnu smlouvy i u bytů pro zaměstnance TPCA
1. místostarosta města Kolína Tomáš Růžička.
Foto: Archiv KP

Zaslechli jsme, že to může ztížit zajištění bydlení pro zaměstnance společnosti TPCA, jež má přednostní právo na obydlení domů v lokalitách "Vodárna" a "Kasárna". Zvlášť poté, co se prosáklo, že automobilce není po chuti stavební uzávěra platná pro ubytovny na katastrálním území Kolína. Plánuje totiž nabrat asi 700 pracovníků v souvislosti se zahájením výroby nových modelů a také zvýšeným zájmem o vozidla firmy TPCA. "Zatím se pro byty přednostně určené pro zaměstnance TPCA nic nemění. Uvidíme po prověření všech podmínek. Z tohoto důvodu jsou dotazy na případnou privatizaci přinejmenším předčasné," odpověděl ale 1. zástupce starosty.

Automobilku však prý úsilí města nijak neznervózňuje. "Z dalšího vývoje nemáme obavy. TPCA byla o záměru města informována. Věc je plně v kompetenci městského úřadu a TPCA nebude proti tomuto záměru jakkoli vystupovat či vést jednání. Pokud bude město mít zájem byty prodat, budeme požadovat, aby nabídku k odkupu získali přednostně současní nájemci bytů. Situaci s městem pravidelně monitorujeme a daří se nám držet vysoká obsazenost bytů. Byty jsou přitom obsazovány jak pracovníky TPCA, tak občany Kolína," reagoval mluvčí kolínského výrobce malých vozidel Radek Kňava.

Autor článku: Michal Černý
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Hokejoví kolínští Kozlové dokázali v Táboře porazit vedoucí KohoutyVelim a Český Brod B se v I. A třídě posunuly v tabulce výše
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM