Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 14. října 2019

Město Kolín zvýší investice do oprav kanalizace a komunikací

Jak možná někteří zaregistrovali, Kolín má řádný rozpočet pro letošní rok. Schválili ho městští zastupitelé 25. ledna. Rozpočet počítá s vyššími příjmy, protože došlo k nárůstu sdílených daní, což je jeden z hlavních příjmů města. "Nejsou o tolik vyšší, než jsme předpokládali. Výběr daní úplně nekoresponduje s vývojem ekonomiky," řekl místostarosta Michael Kašpar.

Město Kolín zvýší investice do oprav kanalizace a komunikací
Letos by měla vzniknout nová fasáda Gymnázia Kolín.Foto: www.cestyapamatky.cz
 
Publikováno: 16.2.2016 v 6:00, Aktualizováno: 12.2.2016 v 13:00
Rubrika: Zpravodajství

Na výdajové stránce nadále kraluje dluhová služba. I přes úsporu 10 milionů korun město zaplatí letos za jiného vedení vzniklé dluhy 89 milionů korun. Město se totiž podařilo dohodnout s ministerstvem průmyslu a obchodu změněné podmínky splácení návratné finanční výpomoci. Kolínu v příštích třech letech přinese zmíněnou úsporu zhruba 10 milionů korun.

Prioritní investiční akcí je stavba nového autobusového nádraží, jež má stát vedle vlakového nádraží. Podle Michaela Kašpara je všechno připraveno, zbývá dojednat zbytky smluvních vztahů týkajících se pozemků mezi městem a Českými drahami, které je vlastní. "Předpokládáme, že do léta město bude schopno ve výběrovém řízení vybrat zhotovitele," uvedl místostarosta Kašpar. Předpokládaná hodnota investice je 40 milionů korun.

Letos se zvýší investice do kanalizačních vedení a komunikací až na 40 milionů korun. Jde například o ulice Mnichovická a Hrnčířská a ulice v Sendražicích. V některých případech je kanalizace na hranici životnosti a někde i za ní, konstatoval místostarosta Kašpar. Důkazem toho je i čtvrteční havárie vodovodního potrubí na Zálabí.
Důležité jsou podle Michaela Kašpara investice do základních škol. Jedná se o dvě nové kuchyně, částečně by měla zhotovena nová fasáda na budově 2. základní školy v Kmochově ulici i místního gymnázia.

Zcela prioritní investicí je ovšem dostavba nového pavilonu za cca 14 milionů korun mateřské školy v Chelčického ulici. Ten má vzniknout v části zahrady, která byla loni prodloužena do přilehlého parku. Navýší se tak kapacita zařízení o 15 míst. Zároveň město si představuje, že zvýší kapacitu jeslí ve Štítného ulice, neboť poptávka převyšuje nabídku o 30 dětí.
Město rovněž tento rok plánuje instalovat další podzemní kontejnery, rozšířit varovný systém a pokud získá dotace, oživit území kolem chrámu svatého Bartoloměje.

Město hodlá postavit cyklostezku Třídvorská, díky níž dojde k napojení obce Tři Dvory na Kolín u hostince Rozkoš a pokračovat v regeneraci panelových sídlišť. Letos se bude týkat oblasti u Penny Marketu v Benešově ulici a ulice Rimavské Soboty.

Autor článku: Michal Černý
Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM