Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 20. dubna 2019

Město zajistí osvětlení Helady

Obyvatelé bytů v sídlištním areálu zvaném Helada ve Třídvorské ulici si stěžují na nefungující veřejné osvětlení. Obyvatelé šedesáti bytů nyní musí domů trefit i potmě.

Město zajistí osvětlení Helady
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 30.1.2018 v 16:00, Aktualizováno: 23.1.2018 v 19:00
Rubrika: Zpravodajství

„Problém spočívá v tom, že pozemky jsou soukromé, patří manželům Třešňákovým. Ti osvětlení odpojili. My jsme se s nimi sešli a dohodli se, že město si veřejné osvětlení pronajme za symbolických 100 korun na rok a bude jej provozovat samo prostřednictvím AVE,“ vysvětlil místostarosta Michael Kašpar. Jaroslav Třešňák odkoupil od města zmíněné plochy v roce 2008 a nyní by je prý měl zájem odprodat městu zpátky. „Nic nás neopravňuje zaplatit 6 miliónů korun, můžeme je jako město pouze bezplatně převést a spravovat,“ řekl Kašpar. V minulosti Třešňákovi v Kolíně získali i mnohé další pozemky, například na Spálence, na místě dnešního Tesca a OBI, v Jaselské ulici u haly Bios nebo lesík u Lučebních závodů. Tehdejší opoziční zastupitelé sice proti prodeji protestovali kvůli nízké ceně, ale byli přehlasováni.

Autor článku: Jiří Červín
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM