Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 17. června 2019

Městská sociální a zdravotní služba se osvědčila. Místostarosta Tomáš Růžička neskrývá uspokojení

Před rokem kolínské zastupitelstvo města Kolína před rokem odsouhlasilo sloučení tři sociálních služeb pod jedno vedení. Domov důchodců, Penzion pro důchodce a Pečovatelská služba mají nyní společného ředitele a jedno vedení pod novou hlavičkou Městské sociální a zdravotní služby. Od akce si slibovalo vedení radnice zejména finanční úsporu vyčíslená na 1 milion korun ročně a současně lepší kontrolu zařízení. Jak se osvědčilo zřízení organizace Městské sociální a zdravotní služby a pokud se osvědčilo, v čem? zeptali jsme se místostarosty Kolína Tomáše Růžičky.

Městská sociální a zdravotní služba se osvědčila. Místostarosta Tomáš Růžička neskrývá uspokojení
Tomáš Růžička.Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 8.1.2016 v 7:00, Aktualizováno: 4.1.2016 v 13:00
Rubrika: Zpravodajství

"Nástupnická příspěvková organizace Městské sociální a zdravotní služby se městu jednoznačně vyplatila. Snažíme se postupně naplňovat naši vizi, kterou spatřujeme ve vytvoření moderního, konkurenčně schopného poskytovatele sociálních služeb, který bude zajišťovat potřeby občanů Kolína, a to především seniorů a osob se zdravotním postižením. Je před námi ještě mnoho úkolů, v roce 2016 chceme pokračovat v postupné úpravě zázemí a nového vybavení domova pro seniory ve Slovenské ulici, kde se původně poskytovala služba chráněné bydlení," uvedl Růžička.

Transformace bývalých příspěvkových organizací se podle něho neobešla bez systémových změn, například v podobě změny organizační struktury, či změn v rozsahu dostupných sociálních služeb. Co se týká prvního, některé místa manažerského, či administrativního charakteru zanikla a díky těmto úsporám se naopak vytvořila nová místa pro pracovníky v přímé péči.

"Změnu v rozsahu služeb jsem již krátce nastínil, z bývalého chráněného bydlení se stal domov pro seniory, novinkou bude i vznik tzv. odlehčovacích služeb, které jsme úspěšně registrovali a získali pro ně kapacitu v krajské síti služeb. Za pozitivní dopad také považuji rozšíření provozní doby pečovatelské služby i zvýšení rozsahu poskytovaných úkonů," vysvětlil místostarosta Tomáš Růžička.

Autor článku: Jiří Červín
Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM