Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 25. srpna 2019

Městský ples není pro papaláše

Ples Města Kolína proběhne v sobotu 20. ledna v Městském společenském domě. Pokud bych si měl z jeho bohatého programu vybrat, nabízí třeba vystoupení ostravského krále kytary Adonise Civopulose, který byl roky heavymetalovým doprovázečem zpěvačky Věry Špinarové. Na podrobnosti o plese jsme se ptali jeho hlavního organizátora, ředitele MSD Zdeňka Hejduka.

Městský ples není pro papaláše
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 17.1.2018 v 6:00, Aktualizováno: 16.1.2018 v 17:00
Rubrika: Zpravodajství

* Pokolikáté se koná ples Města Kolína? Vybavuješ si nějaký konkrétní minulý ročník?
Podle historického číslování plesů, v nichž pokračuji, by to měl být šestadvacátý ročník, což moc nekoresponduje s ohlédnutím v rubrice „Před 25 lety“ minulého čísla Presu. Ale možná, že ten „povedený“ první ročník, který tam vzpomínáte, nakonec pořadatelé nezapočítali. Každopádně teď ty plesy vypadají diametrálně odlišně. Jednotlivé ročníky mi splývají, ale dohromady bych dal jména půlnočních hostů od revivalů The Beatles, ABBY, Smokie až po Ivana Hlase, Leška Semelku nebo Pavla Sedláčka.
 
* Ples se historicky konal vždy ve stejných prostorách MSD?
Když jsem začínal, tancovalo se ještě dole v restauraci Budvarka a to na jazzovou kapelu, návštěvnost tam ale šla časem dolů a majitelé odmítali zavírat hospodu jen pro ples, protože přicházeli o atraktivní sobotní tržby. Tak jsme přidali Komorní sál, který se celkem osvědčil.
 
* Kdo všechno letos na plese zahraje a vystoupí?
Ve velkém sále program zahájí věkem mladá kolínská dechová kapela Kolíňanka, která potěší milovníky polek a valčíků, i když účinkovala třeba i na festivalu Rock for People s rockovou kapelou Imodium nebo doprovázela Rybičky 48 či Kašpárka v rohlíku a možná, že na závěr svého dechovkového setu coby předěl nějaký ten pop rock vystřihne. Tradičním hostem je kutnohorská zpěvačka Jana Bechyňová, která pro letošní rok obnovila bývalou kapelu Paragraf 202 a hraje jim to výborně. Coby půlnoční host se představí kapela říkající si Legendy se vrací, hrající na akustické kytary, klávesy a cajon akustické verze tuzemských i světových hitů. Lídrem je Petr Šiška, který baví i průvodním slovem, dalšími muzikanty jsou Roman IZZI Izaiáš z kapely Doga a Andonis Civopulos, který hrával v rockovém období se zpěvačkou Věrou Špinarovou, na ten cajon hraje mistr tohoto nástroje Libor Pyško, který též působil v kapele Věry Špinarové. Když se podíváš na jejich internetové stránky, tak hrají přehršle plesů, v Kolíně vystupovali jednou ve Starých lázních a pak na plese Letecké základny Čáslav a vždy byli výborně přijatí. V Komorním sále zahraje premiérově kapela Modrý cimbál, kde opravdu hraje prim na modro natřený cimbál doplněný dalšími muzikanty a produkující nejen tradiční Vínečko bílé, ale i rockové a popové hity. No a bez Comba 2 před salónky by to ani nebyl ples Města Kolína, jen letos po dlouhé době už zřejmě s nimi nebude zpívat Ivo Svatoš, ale jiný zpěvák a možná i zpěvačka. No a letos poprvé bude třešničkou na programovém dortu vystoupení kouzelníka, ale nečekejte žádné holuby či králíky, ale patnáctiminutovou špičkovou show.
 
* Co letos slibuje tombola?
Nevím, jestli už se hře o ceny dodané dárci a sponzory smí zase říkat tombola, různí organizátoři ten název různě obcházejí, my ji každopádně měli vždy nejlepší. Bude skútr, pípa s chlazením, televize, zájezdy, mobilní telefon, ale i množství poukazů na večeře do kolínských restaurací a dalších drobných dárků. Právě v čase, kdy vzniká tento rozhovor, nežiji v práci ničím jiným a svůj lednový čas vždy rozděluji na ten "před plesem" a "po plese".
 
* Jaká je letos výše vstupného a co je v něm zahrnuto?
Cena vstupenky je už několik let stejná, a to tři stovky, v ceně je večeře v podobě řízku s chlebem a okurkou.
 
* O překvapení nemá cenu se předem zmiňovat. Snad jen, jestli je nějaké v plánu...
Letošním překvapením je už zmíněný kouzelník, jinak doufám, že se nějakého neplánovaného překvapení nedočkáme.
 
* Jsou ještě volné vstupenky?
Teď ještě jsou, a bohužel nečekám, že by byl ples vyprodaný, to se nestalo už několik let. Hodně jsem bojoval s názorem, že jde o snobský či papalášský ples, to si myslím že už padlo, alespoň v očích těch, co na ples pravidelně chodí. Pořadatelé Mysliveckého bálu, který je týden před tím naším, my potvrdili, že mají také s prodejem vstupenek problémy a řekl bych, že jsme svědky jakéhosi generačního problému. Mí vrstevníci, kteří ještě před deseti lety tvořili páteř návštěvníků, už nechodí a to především z důvodu zdraví a jejich třicetiletí, čtyřicetiletí potomci je nenahradí. Takže vyzývám mladé – vezměte kamarády, partu a pojďte se kultivovaně pobavit, určitě nebudete litovat.

Autor článku: Jiří Červín
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM