Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 29. května 2017 a svátek má Vilém.

Městský společenský dům Kolín na konci léta a na podzim? Od všeho kousek

Sebeoslavující výstavou, která byla otevřena toto pondělí, zahájil Městský společenský dům Kolín podzimní sezónu. Je toho mnoho, co se bude v opravené betonové krabici, jak brutalistní budovu sám její ředitel Zdeněk Hejduk nazývá, v průběhu posledních 4 měsíců dít.

Městský společenský dům Kolín na konci léta a na podzim? Od všeho kousek
 
Publikováno: 3.9.2014 v 12:00, Aktualizováno: 2.9.2014 v 12:00
Rubrika: Kultura

Ve čtvrtek 4 září ji poctí svou návštěvou Jiří Černý, král české hudební publicistiky. Vrátí se do Kolína po dlouhých 29 letech se svým Ro(c)kováním, aby promluvil o Jarku Nohavicovi. Třináctého září zahrají Blue Bucks. Natočila totiž další CD, opět v lehce pozměněné sestavě, a to se rozhodla pokřtít tam, kde většinu předešlých, tedy v kulturáku. Další oslava je naplánována na 25. září. V ten den pětinásobná Zlatá slavice Naďa Urbánková připomene své pětasedmdesátiny, ale i novou desku. Zazní ale všechny hity od Drahý můj přes Mám ráda žužu či Blonďák s červenou Bugatkou až po nejslavnější Závidím. O dva dny později zazní Kolín natvrdo. Jde o festival tvrdé hudby, který se měl původně odehrávat na jaře. Zahraje na něm dost pestrá směsice kapel: předně alternativní legenda Tony Ducháček & Garage, Konflikt (slovenský punk), Brix (tancovačkový rock s malým velkým zpěvákem), Blank Out (kolínský punk) a další.

Říjen zahájí čtvrtého Žlutý pes. Kapela oslavila vloni již 35 let své existence, stále se zpěvákem Ondřejem Hejmou a zakládajícími členy Petrem Roškaňukem či Janem Martinkem. Letos jí vyšla nová deska nazvaná Stroj času, na níž se kapela vrací ke svým kořenům a skladbám, které kdysi nemohly vyjít, písničky představí živě, ale samozřejmě nebudou chybět hity jako Náruživá, Sametová, Modrá, Nezávislá či Zůstaň klidná. Role předkapely se ujme skupina Vespert, bluesrocková partička sdružující muzikanty z Kutné Hory, Prahy a Českého Brodu. Další očekávanou událostí je vystoupení Pavola Hammela 15. října. Loni vydal retrospektivní dvojalbum, k němuž jede jen několik málo koncertů v Čechách, kde skoro každý zná hity jako Medulienka, Smutná ranná električka či Učitelka tance. Zpěváka doprovodí kytarista Juraj Burian, klávesista Vít Pospíšil a členové pražské nu- jazzové kapely Alvik (kontrabas, perkuse). Deset dnů poté oslaví 25 let kapela Merlin a popřejí ji letité tancovačkové skupiny Benefit a Telegraf. Na představení Komici s.r.o se určitě těší příznivci žánru stand up comedy. Jeden z komiků Miloš Knor si pozve Josefa Poláška a Karla Hynka.

Velká očekávání vzbuzuje listopadový koncert seskupení Supergroup.cz. Pátého v Kolíně zahrají a zapívají Miloš Meier (bicí), Michal Pavlíček (kytara), Vladimír "Guma" Kulhánek (basová kytara), Roman Dragoun (klávesy), Jan Hrubý (housle) a Kamil Střihavka (zpěv). Jde o partičku, kterou si zhmotnili čtenáři časopisu Rock & Pop a posléze posluchači Rádia Beat zvolením nejlepších muzikantů na jednotlivých postech, z čehož vyšla výše uvedená jména. Zazní skladby jako Guil Ty (Nazareth), Whole Lotta Love (Led Zeppelin) či z domácích luhů Ó hory, ó hory, Tatrman, Země vzdálená a mnoho dalších, samozřejmě v osobitých interpretačních úpravách. Za tři dny to rozbalí metalové kapely Citron, Roxor a Ancient Desire. Půjde o oslavu metalu ve všech jeho podobách. Patnáctého bude ke slyšení opět žánrově rozostřená hudba v rámci ŠR festu: Vladivojna la Chia, Fleret a Abraxas. Zdeněk Hejduk a spol. se už popáté snaží připomínat kapely a interprety, které z nějakého důvodu nejsou v září mediálního zájmu, přesto však stojí za pozornost. Dvaadvacátého zahraje legenda tuzemské bluegrassové hudby Robert Křesťan se svojí kapelou Druhá tráva, který vystoupí jako speciální host regionální bluegrassové kapely Wyrton v rámci jubilejního 30. Kolínského saloonu, který je již pět let fungujícím projektem pravidelných bluegrassových a country koncertů pořádaných v Kolíně Sdružením Ostrof. Další radostnou událostí jistě bude šestadvacátého koncert dvou kapel, které stoprocentně nenechají jedinou nohu v klidu. Děda Mládek Illegal Band čerpá z písniček slavného Ivana Mládka, ale žene je dopředu strhujícím tempem, brněnská partička Poletíme? svůj žánr nazývá "banjo punk future jazz kántry" a podle jejich slov jej hrají v turbošansonovém duchu.

Do Kolína zavítá v prosinci i Mňága a Žďorp. Legendární valašsko- meziříčské kapele s optimistickou hudbou a lehce pesimistickými texty se letos podařil pěkný kousek - od fanoušků vybrala finance na cestu do Číny, kde natočila novou desku nazvanou Made in China. Nejen tu představí na tomto vystoupení čtvrtého, nejslavnější a nezapomenutelné pecky samozřejmě nebudou chybět. Devátého následuje Vánoční koncert Pavla Nováka mladšího, který pokračuje v hudebních stopách svého otce. V něm zazní vánoční písničky, koledy a otcovy největší hity jako Pihovatá dívka, Nádherná láska, Malinká či Chci zapomenout v doprovodu kapely a kolínského pěveckého sboru Boni Bambini ZUŠ vedeného Věrou Chmelařovou, který bude na pódiu spoluúčinkovat po dobu celého koncertu. Samozřejmě pořadů pořádaných MSD je daleko víc a připomeneme je vždy před jejich konáním.

Hudební publicista Jiří Černý zavítá do Městského společenského domu v Kolíně už zítra.
Foto: www.klubart.cz
Autor článku: Michal Černý
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Profesorka z gymplu Markéta Seidlová: od muzikálů k videu o historii KolínaCelostátní setkání letos v KolíněMelanomový den odhalil onemocnění Kouřit se bude chodit před hospody?
Kalendář akcí: Květen
Po
1
8
15
Út
2
9
St
3
10
Čt
4
11
 
5
12
 
So
6
 
Ne
7
21
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (2 inzerátů)
Prodej (13 inzerátů)
Koupě (2 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM