Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 20. října 2017

Městský společenský dům Kolín na konci léta a na podzim? Od všeho kousek

Sebeoslavující výstavou, která byla otevřena toto pondělí, zahájil Městský společenský dům Kolín podzimní sezónu. Je toho mnoho, co se bude v opravené betonové krabici, jak brutalistní budovu sám její ředitel Zdeněk Hejduk nazývá, v průběhu posledních 4 měsíců dít.

Městský společenský dům Kolín na konci léta a na podzim? Od všeho kousek
 
Publikováno: 3.9.2014 v 12:00, Aktualizováno: 2.9.2014 v 12:00
Rubrika: Kultura

Ve čtvrtek 4 září ji poctí svou návštěvou Jiří Černý, král české hudební publicistiky. Vrátí se do Kolína po dlouhých 29 letech se svým Ro(c)kováním, aby promluvil o Jarku Nohavicovi. Třináctého září zahrají Blue Bucks. Natočila totiž další CD, opět v lehce pozměněné sestavě, a to se rozhodla pokřtít tam, kde většinu předešlých, tedy v kulturáku. Další oslava je naplánována na 25. září. V ten den pětinásobná Zlatá slavice Naďa Urbánková připomene své pětasedmdesátiny, ale i novou desku. Zazní ale všechny hity od Drahý můj přes Mám ráda žužu či Blonďák s červenou Bugatkou až po nejslavnější Závidím. O dva dny později zazní Kolín natvrdo. Jde o festival tvrdé hudby, který se měl původně odehrávat na jaře. Zahraje na něm dost pestrá směsice kapel: předně alternativní legenda Tony Ducháček & Garage, Konflikt (slovenský punk), Brix (tancovačkový rock s malým velkým zpěvákem), Blank Out (kolínský punk) a další.

Říjen zahájí čtvrtého Žlutý pes. Kapela oslavila vloni již 35 let své existence, stále se zpěvákem Ondřejem Hejmou a zakládajícími členy Petrem Roškaňukem či Janem Martinkem. Letos jí vyšla nová deska nazvaná Stroj času, na níž se kapela vrací ke svým kořenům a skladbám, které kdysi nemohly vyjít, písničky představí živě, ale samozřejmě nebudou chybět hity jako Náruživá, Sametová, Modrá, Nezávislá či Zůstaň klidná. Role předkapely se ujme skupina Vespert, bluesrocková partička sdružující muzikanty z Kutné Hory, Prahy a Českého Brodu. Další očekávanou událostí je vystoupení Pavola Hammela 15. října. Loni vydal retrospektivní dvojalbum, k němuž jede jen několik málo koncertů v Čechách, kde skoro každý zná hity jako Medulienka, Smutná ranná električka či Učitelka tance. Zpěváka doprovodí kytarista Juraj Burian, klávesista Vít Pospíšil a členové pražské nu- jazzové kapely Alvik (kontrabas, perkuse). Deset dnů poté oslaví 25 let kapela Merlin a popřejí ji letité tancovačkové skupiny Benefit a Telegraf. Na představení Komici s.r.o se určitě těší příznivci žánru stand up comedy. Jeden z komiků Miloš Knor si pozve Josefa Poláška a Karla Hynka.

Velká očekávání vzbuzuje listopadový koncert seskupení Supergroup.cz. Pátého v Kolíně zahrají a zapívají Miloš Meier (bicí), Michal Pavlíček (kytara), Vladimír "Guma" Kulhánek (basová kytara), Roman Dragoun (klávesy), Jan Hrubý (housle) a Kamil Střihavka (zpěv). Jde o partičku, kterou si zhmotnili čtenáři časopisu Rock & Pop a posléze posluchači Rádia Beat zvolením nejlepších muzikantů na jednotlivých postech, z čehož vyšla výše uvedená jména. Zazní skladby jako Guil Ty (Nazareth), Whole Lotta Love (Led Zeppelin) či z domácích luhů Ó hory, ó hory, Tatrman, Země vzdálená a mnoho dalších, samozřejmě v osobitých interpretačních úpravách. Za tři dny to rozbalí metalové kapely Citron, Roxor a Ancient Desire. Půjde o oslavu metalu ve všech jeho podobách. Patnáctého bude ke slyšení opět žánrově rozostřená hudba v rámci ŠR festu: Vladivojna la Chia, Fleret a Abraxas. Zdeněk Hejduk a spol. se už popáté snaží připomínat kapely a interprety, které z nějakého důvodu nejsou v září mediálního zájmu, přesto však stojí za pozornost. Dvaadvacátého zahraje legenda tuzemské bluegrassové hudby Robert Křesťan se svojí kapelou Druhá tráva, který vystoupí jako speciální host regionální bluegrassové kapely Wyrton v rámci jubilejního 30. Kolínského saloonu, který je již pět let fungujícím projektem pravidelných bluegrassových a country koncertů pořádaných v Kolíně Sdružením Ostrof. Další radostnou událostí jistě bude šestadvacátého koncert dvou kapel, které stoprocentně nenechají jedinou nohu v klidu. Děda Mládek Illegal Band čerpá z písniček slavného Ivana Mládka, ale žene je dopředu strhujícím tempem, brněnská partička Poletíme? svůj žánr nazývá "banjo punk future jazz kántry" a podle jejich slov jej hrají v turbošansonovém duchu.

Do Kolína zavítá v prosinci i Mňága a Žďorp. Legendární valašsko- meziříčské kapele s optimistickou hudbou a lehce pesimistickými texty se letos podařil pěkný kousek - od fanoušků vybrala finance na cestu do Číny, kde natočila novou desku nazvanou Made in China. Nejen tu představí na tomto vystoupení čtvrtého, nejslavnější a nezapomenutelné pecky samozřejmě nebudou chybět. Devátého následuje Vánoční koncert Pavla Nováka mladšího, který pokračuje v hudebních stopách svého otce. V něm zazní vánoční písničky, koledy a otcovy největší hity jako Pihovatá dívka, Nádherná láska, Malinká či Chci zapomenout v doprovodu kapely a kolínského pěveckého sboru Boni Bambini ZUŠ vedeného Věrou Chmelařovou, který bude na pódiu spoluúčinkovat po dobu celého koncertu. Samozřejmě pořadů pořádaných MSD je daleko víc a připomeneme je vždy před jejich konáním.

Hudební publicista Jiří Černý zavítá do Městského společenského domu v Kolíně už zítra.
Foto: www.klubart.cz
Autor článku: Michal Černý
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Animovaný film o historii KolínaStadión AFK fotbalový mač neviděl už léta a zarůstá lebedouVýmoly můžete nahlásit krajiKolínský hřbitov je v dlouhodobé opravě
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM