Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 21. ledna 2020

Městský společenský dům zve v sobotu 7. září na africké trhy s exotickým ovocem

Jak vzpomíná v rozhovoru, otištěném v tomto čísle tištěného PRESU, ředitel Městského společenského domu Zdeněk Hejduk, první kolínské ´Africké trhy´ v Kolíně provázela letos na konci zimy dlouhá fronta, táhnoucí se od Městského společenského domu podél radnice až k prodejně Baťa.

Městský společenský dům zve v sobotu 7. září na africké trhy s exotickým ovocem
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 7.9.2019 v 7:00, Aktualizováno: 6.9.2019 v 19:00
Rubrika: Zpravodajství

Nevídaný jev měla na svědomí firma Virunga, nakupující exotické ovoce přímo od farmářů z Ugandy a Tanzanie, která si pronajala salónky MSD a sklidila u Kolíňáků obrovský úspěch. V prodeji tu byly letecky přivezené, a tedy v podstatě čerstvé banány, avokádo, jackfruity, papája, ananas a spolu s nimi sušené ovoce, koření, čokoláda, kakao a čerstvé kakaové boby, káva i přímo před zraky nakupujících lisovaná šťáva z cukrové třtiny. Firma se původně chystala akci v MSD zopakovat až na začátku května, davy zájemců (a rychlé vyprodání většiny dovezeného sortimentu) ji ale motivovaly k uspořádání dalších ´Afrických trhů´ už na konci března a k rozhodnutí se do Kolína pravidelně vracet. Ty nejbližší ´Africké trhy´proběhnou v sobotu 7. září od 10 do 16 hodin opět v MSD, v nabídce by mělo tentokrát být i ovoce z Asie jako duriany, dračí ovoce, papáji, mangostany, rambutany či liči a koření přímo ze Zanzibaru. "Jsme Virunga.cz, česko-ugandský food projekt, který dováží tu nejčerstvější zemědělskou produkci, letecky, ze srdce Afriky. Podporujeme ugandské lokální farmáře a pěstitele. Vykupujeme za férové ceny a těšíme česká srdce tím nejupřímnějším ovocem na světě," vzkazují pořadatelé.

Flash banner nelze zobrazit.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
   
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM