Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 23. října 2017

Mezinárodní soutěž o nejlepší guláš v Kolíně vyhrál dosud neznámý Kolíňák

Kolínští rybáři jsou známí svoji tradiční Vánoční soutěží o nejlepší rybí polévku, která se koná vždy v období Vánoc. Méně známé ale je, že podobnou soutěž pořádají kolínští rybáři i v období letním. Letos se konal její již 4. ročník a dokonce s mezinárodní účastí. Vítězem se stal nečekaně kolínský Jiří Kubát ml. s jeho realizačním týmem.

Mezinárodní soutěž o nejlepší guláš v Kolíně vyhrál dosud neznámý Kolíňák
 
Publikováno: 18.6.2014 v 7:00, Aktualizováno: 17.6.2014 v 10:00
Rubrika: Zpravodajství

A jak klání probíhalo? Sešlo se celkem 5 kuchařských týmů, z toho jeden expertní gulášový tým z Maďarska. V každém týmu kraluje jeden šéfkuchař, kterému jsou ostatní členové týmu podřízeni a nápomocni. Pravidla soutěže určují, že každý tým má k dispozici 5 kilogramů hovězí kližky, jeden kotlík a koření dle vlastního uvážení. Porotu tvoří návštěvníci této soutěže, kterých se sešlo kolem osmdesáti. Vlastní vaření guláše probíhalo tři a půl hodiny za průběžného povzbuzování a „kibicování“ přihlížejících návštěvníků popíjejících mezitím pivo z malých pivovarů.

Když president soutěže oznámil ukončení vaření, všichni přítomní návštěvníci včetně kuchařských týmů museli opustit soutěžní kuchařskou plochu, aby se vlastní vyhodnocení mohlo stát zcela anonymní. Pracovníci organizačního týmu k tomu určení a pod přísahou mlčení potom transformují hotové guláše z jednotlivých kotlíků do předem připravených hrnců označených A, B, C, D a E. Od této chvíle se guláše stávají anonymní a vlastní hodnocení může začít.

Mezinárodní soutěž o nejlepší guláš v Kolíně vyhrál dosud neznámý Kolíňák
Již 4. ročník mezinárodní soutěže o nejlepší guláš proběhl v Kolíně v loděnici na Legráku. Vítězem se stal vlevo stojící Kolíňák Jiří Kubát ml.
Foto: František Stráník

Návštěvníci a porotci v jedné osobě jsou poté vyzváni, aby se opět vrátili na soutěžní plochu a provedli vlastní hodnocení vyrobených gulášů. Své hodnocení vyznačují do předem obdržených hodnotitelských lístků, kde příslušné vzorky ohodnotí známkami 1-5 podobně jako tomu je ve škole. Dle zkušenosti z minulých let se organizační výbor letošního ročníku rozhodl podávat vzorky gulášů jenom v malých kelímcích vzhledem k tomu, že v minulosti byli někteří hodnotitelé natolik zaujati některým vzorkem, že si tento neustále přidávali a nakonec se lidově řečeno „přežrali“ a tudíž nebyli schopni ohodnotit vzorky další. V letošním roce proběhlo díky tomuto rozhodnutí organizátorů již vše v pořádku a žádné problémy tohoto druhu již nenastaly.

Nutno poznamenat, že zatímco domácí týmy v průběhu vlastní přípravy gulášů kolem svých kotlíků neustále běhaly, zahraniční maďarský tým v této činnosti nebyl pozorován. V klidu seděl, občas jenom zamíchal a v klidu popíjel české pivo. Inu profíci.

Vybrané gulášové týmy s vařečkami zleva: 4. místo maďarský dvoučlenný tým Jaroslava Bani - 2. místo a vítěz dětského hodnocení tříčlenný tým Josefa Janoucha a 1. místo tříčlenný tým Jiřího Kubáta ml.
Foto: František Stráník
Autor článku: František Stráník
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Hokejoví Kozlové doma porazili snaživé KlatovyDrozdův lesní běh v kolínských Borkách vyhrál slávista Michal ŠmahelStolní tenisté Kolína se stále vezou na vítězné vlně
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM